Naga Marketsrabobank logoDziś tj. 4 grudnia 2018 r. analitycy Rabobanku przeanalizowali najnowszy raport pozycji netto dużych instytucji oraz oceniają bieżąco sytuację w Europie nawiązując do pary walutowej EUR/USD.


Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.

Lekki spadek pozycji długich na USD, rosną shorty na EUR

W ostatnim raporcie IMM datowanym na 27 listopada 2018 roku analitycy Rabobanku zauważyli, iż długie pozycje na dolara amerykańskiego nieznacznie spadły w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

– Krótkie pozycje na EUR ponownie wzrosły w zeszłym tygodniu. Chociaż ostatnio pozycje netto były niestabilne, podstawowy trend sprzyja tworzeniu się kolejnych shortów. Z kolei pozycje krótkie na GBP spadły po raz trzeci z rzędu. Jednak sytuacja dotycząca polityki Wielkiej Brytanii i Brexitu pozostaje wysoce niepewna. Strach przed hard-Brexitem sprawia, że ​​funt pozostaje podatny na zagrożenia.

– Krótkie pozycje netto na JPY ponownie wzrosły odnotowując najwyższe poziomy od połowy października. Lekka przewaga shortów widoczna jest na CHF, chociaż ekspozycja pozostaje w konsolidacji.

– Shorty na CAD wzrosły po raz trzeci z rzędu z powodu spadających cen ropy, z kolei na AUD spadły, gdyż dane z gospodarki australijskiej były lepsze od rynkowych oczekiwań.

Sytuacja w europie i bieżąca siła indeksów walutowych – komentuje Rabobank
finviz.com

Notowania EUR/USD prowadzone przez politykę

Jane Foley, starszy specjalista ds. strategii FX w Rabobanku zwraca uwagę, że kurs EUR/USD rósł dziś przede wszystkim podczas sesji azjatyckiej w związku ze słabnącą siłą dolara amerykańskiego.

Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

– Podczas gdy EUR/USD odbił się od listopadowego minimum 1.1216 to wydaje się, że para póki co nie przebije górnego zakresu konsolidacji z listopada. Za tym scenariuszem przemawiają słabe odczyty ostatnich danych ze strefy euro oraz polityczne zawirowania widoczne obecnie zarówno we Włoszech, jak i we Francji – napisał Foley.

– Bez reformy francuska gospodarka jest mało atrakcyjna dla inwestorów. Bez poparcia społecznego Macron może nie być w stanie rozszerzyć programu pogłębiania integracji w całej UE, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że kanclerz Merkel skupiła się w ostatnich miesiącach na wewnętrznej polityce Niemiec. To rozczarowuje inwestorów – dodał.

– Kontekst niezadowolenia politycznego i rosnące zagrożenie nieprzyjaznym populizmem rynkowym w Europie może zmniejszyć perspektywy dla euro w 2019 r. Zagrożenia dla wspólnej waluty pozostaną, jeśli kolejne odczyty gospodarcze będą w dalszym ciągu słabe. Podczas gdy oczekujemy słabszego dolara, aby para EUR/USD mogła przesunąć się powyżej obecnych poziomów obecne ryzyka związane ze strefą euro musiałyby zniknąć – podsumował.

Sytuacja w europie i bieżąca siła indeksów walutowych – komentuje RabobankConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here