Naga MarketsO godzinie 14:30 rynki poznały zestaw istotnych danych makro dotyczących marcowej sytuacji na amerykańskim rynku. Mowa o rozpoczętych budowach domów (housing starts) oraz pozwoleniach na budowę (building permits). Podobnie jak w przypadku mieszanych wyników, sytuacja na parach z USD również jest wyraźnie zmienna.


Permits w górę starts mocno w dół

Jak widać na poniższym screenie, dynamika pozwoleń na budowę silnie odbijała po lutowym spowolnieniu, pokonując prognozy analityków. Bardzo słabo prezentowały się jednak rozpoczęte budowy domów, których dynamika wyniosła -6,8% (wzrostowo zrewidowano wartość z poprzedniego miesiąca).

Źródło: pl.investing.com

Publikacja wspomnianych danych – pomimo, że było to najważniejsze wydarzenie we wtorkowym kalendarzu dla dolara amerykańskiego – nie przełożyła się na silniejsze ruchy USD. W stosunku do GBP i EUR greenback jednak wyraźnie traci od wczesnych godzin sesyjnych, natomiast na parach z CAD i AUD zyskuje.

Czy wiesz że…
Building permits (pozwolenia na budowę) – rodzaj autoryzacji, który musi zostać przyznany przez rząd lub inny organ regulacyjny przed rozpoczęciem w pełni legalnej budowy nowego budynku lub modernizacji już istniejącej nieruchomości. Amerykańskie biuro ds. spisu powszechnego (U.S. Census Bureu) raportuje ogólną liczbę miesięcznych pozwoleń na budowę każdego 18 dnia miesiąca następnego. Oznacza to, że building permits za wrzesień publikowane są w październiku itd. Sprawdź pełny opis wskaźnika makroekonomicznego w słowniku Comparic.pl!

GBP/USD w związku z zapowiedziami przedwczesnych wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii znajduje się obecnie najwyżej od początku lutego, testując maksima z początku tego roku w okolicach 1.2700. Jest to jednocześnie górne ograniczenie konsolidacji na wykresie D1, co może przynieść ze sobą okazje sprzedażowe w ramach tak zwanego range tradingu:

GBP/USD D1

Wyraźne umocnienie można zaobserwować także na Eurodolarze – walor dynamicznie pokonuje S/R 1.06500 testując kwietniowe maksima:

EUR/USD H4

W przypadku AUD/USD sytuacja jest natomiast zgoła odwrotna. Nieudany poniedziałkowy re-test 0.7608 w połączeniu z gołębimi protokołami RBA przekłada się na silniejszą deprecjację pary walutowej w kierunku 0.7500:

AUD/USD D1

Nowe maksima sesyjne rysuje również USD/CAD, które pokonuje jak na razie PP R2 znajdując się na najwyższych poziomach od 10 kwietnia bieżącego roku:

USD/CAD H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here