Naga Marketslogo-societe-generale-1Analitycy Societe Generale dzielą się swoim poglądem na EUR/GBP. Czy Brexit faktycznie zaszkodzi Europie?


Kończący się pierwszy kwartał 2016 roku zmusza do coraz uważniejszego przyglądania się sondażom w Wielkiej Brytanii, która już pod koniec czerwca będzie wybierać pomiędzy pozostaniem lub wystąpieniem z Unii Europejskiej. Naszym zdaniem, Brexit bardziej zaszkodzi samej Wielkiej Brytanii, niż Europie. Należy jednak wspomnieć, że w przypadku secesji, żadna ze stron kanału La Manche nie zyska – problemem jest wskazanie, kto na rozpadzie Unii straci mniej.

Z perspektywy technicznej, EUR/GBP nadal pozostaje w miarę stabilnym trendzie wzrostowym, którego nachylenie jednak nieco się zmniejszyło. Większa zmienność na rynku, panująca od połowy lutego, była spowodowana aktywnością banków centralnych – szczególnie EBC. Przyglądając się bliżej wykresowi dostrzegamy niewielkie problemy z pokonaniem przez kupujących okolic ostatnich szczytów. Zdaniem naszych analityków – są to czasowe problemy, które powinny jeszcze w tym miesiącu zostać pokonane. Obecna korekta może być więc dobrym miejscem na zajęcie długich pozycji o dłuższym horyzoncie czasowym.

EURGBPH4Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here