Naga MarketsRęce wytatuowane henną wzniesione do góry na tla Taj MahalIndie: Na początku tego miesiąca Sąd Najwyższy Indii wydał wyrok w przełomowej sprawie. Sędziowie stwierdzili, że zablokowanie dostępu do usług bankowych firmom z rynku kryptowalut jest nielegalne. To ostatnie było z kolei efektem decyzji banku centralnego kraju. Niestety problemy nie zniknęły.

Jak wiemy, Sąd Najwyższy orzekł o uchyleniu okólnika Reserve Bank of India (RBI) – wydanego w kwietniu 2018 r. dokumentu, który zakazał świadczenia usług bankowych wszystkim firmom kryptowalutowym. Tyle że teraz nie wszystkie banki wydają się przestrzegać wyrok.Banki vs. giełdy krytowalut

12 marca prawnik z rynku fintech Mohammed Danish złożył w banku centralnym oświadczenie przeciwko „arbitralnej odmowie” niektórych banków krajowych. Chodzi o to, że te nadal nie chcą obsługiwać firm z rynku kryptowalut.

Wraz z Kashifem Razą Danish jest współzałożycielem indyjskiej platformy Crypto Kanoon. Specjalizuje się też w sporach sądowych i usługach doradczych dotyczących blockchaina i kryptowalut. Teraz zauważył:

„W większości przypadków banki nie przekazały żadnej pisemnej informacji [firmom], ale ustnie poinformowały swoich klientów, że czekają na powiadomienie RBI w tym zakresie.”

Krótko mówiąc, sprawa wygląda tak, że banki niejako udają, że nie wiedzą, że Sąd Najwyższy podjął taką a nie inną decyzję. W Indiach w tej sprawie dochodzi do dziwnej dwuwładzy i chaosu.

Danisj dodaje, że należy zauważyć, że po wydaniu wyroku Sąd Najwyższy nie dał RBI żadnego konkretnego polecenia, aby ten miał powiadomić banki i poprosić je o wykonanie decyzji zgodnie z postanowieniem Trybunału.

Indie a kryptowaluty

Indie to zaś bardzo ważny rynek dla kryptowalut. To w końcu wielka gospodarka i rynek. Rządy tego państwa jest jednak bardzo nieprzychylny cyfrowym walutom. Kilka miesięcy myślano tam o wprowadzeniu przepisu, zgodnie z którym za posiadanie BTC groziłaby kara nawet do 10 lat pozbawiania wolności. Dziś sytuacja powoli się normuje, ale nadal trudno nazwać władzę Indii za probitcoiniowe.

invest

Co jakiś czas powraca też temat cyfrowej rupii. W tej kwestii też jednak nie zapadły żadne decyzje.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here