Naga MarketsAmerykańskie sankcje przeciwko rosyjskiej spółce United Co. Rusal doprowadziły do mocnej aprecjacji cen metali. Konsumenci, producenci i traderzy starają się zabezpieczyć przed odcięciem od produkcji Rusala, największego producenta aluminium na świecie poza Chinami. Cena tego metalu znalazła się na sześcioletnich szczytach, a nikiel miał największy jednodniowy skok ceny od 2009 roku.

Aluminium

Cena metalu na giełdzie w Londynie wzrosła o 5,47% i unormowała się na poziomie 2537 USD. W pewnym momencie znajdowała się nawet na poziomie 2559 USD, najwyżej od sierpnia 2011 roku. Goldman Sachs uważa, że ceny mogą dojść w najbliższym czasie nawet do 3000 USD.

Rio Tinto Group zapowiedziało cięcie produkcji w związku z sankcjami. Firma współpracuje teraz ze swoimi klientami w celu zmniejszenia negatywnego wpływu kar.

Cena aluminium na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy

Nikiel

Nikiel również podrożał. Jest to skutek spekulacji, że inne rosyjskie firmy również mogą stać się celem amerykańskich sankcji. Byczy sentyment został dodatkowo przyspieszony przez 18% spadek produkcji w Vale SA oraz prognozę na wyższe zapotrzebowanie w związku z popytem na samochody elektryczne.

Cena metalu skoczyła o 7,5% do poziomu 15275 USD na giełdzie w Londynie. Wcześniej przez moment nikiel kosztował 15875 USD, co jest najwyższą ceną metalu od grudnia 2014 roku.

Cena niklu na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here