Naga MarketsPo pierwszych trzech sesjach tego tygodnia można już otwarcie powiedzieć, że byki tracą kontrolę nad rynkiem, a parkiet dla chcących zarobić na wzrostach stał się ostatnio bardzo wyboisty.
Patrząc na wykresy z coraz większym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że piątkowy wyskok, o którym pisałem trochę w weekend był jedynie pułapką, a okazji transakcyjnych trzeba będzie szukać na niższych poziomach cenowych.

2015.02.11_WIG30_H1
WIG30 – wykres godzinowy

Na wykresie godzinowym widzimy doskonale słabość z jaką mamy do czynienia w gronie największych spółek notowanych w Warszawie. Nadzieją dla kupujących może być wolniejsza linia trendu, na której dziś zatrzymały się spadki – choć przy tak niskiej aktywności popytu i tutaj może być ciężko.

Te artykuły również Cię zainteresują
Trochę lepiej zaprezentował się MWIG40, z zachowaniem którego też wiązałem sporo nadziei. Po piątkowym naruszeniu górnego ograniczenia zniżkującego klina indeks lekko się osuwa jednak ciągle jest szansa na sforsowanie tego oporu.

2015.02.11_MWIG40_D1
MWIG40 – wykres dzienny

Jeśli jednak kupujący myślą o pozytywnych dla siebie rozwiązaniach nie powinni już utracić dzisiejszych minimów.

Okazji transakcyjnych można oczywiście szukać na szerokim rynku. Przykładem spółki godnej uwagi jest Skotan.

2015.02.11_SKOTAN_D1
SKOTAN – wykres dzienny

Na wykresie dziennym widzimy, że w ostatnich dniach znacznie wzrosła aktywność właśnie na tym walorze. Dzisiejszy dzień został zakończony sporym wzrostem. Straszyć może tu pozostawiony górny cień, jednak istnieje spora szansa na ugranie tu jeszcze kilku ładnych procent wzrostu.

Z grona największych spółek ciągle mocny pozostaje KGHM, o którym pisałem w weekend i wydaje się, że ta analiza pozostaje aktualna. Dla przypomnienia wykres dzienny:

2015.02.11_KGHM_D1
KGHM – wykres dzienny

Oczywiście tradycyjnie już w przypadku tego waloru należy patrzyć na cenę miedzi i srebra oraz kurs USD/PLN…

Autorem artykułu jest Wojciech Szarek, autor bloga: https://www.wszarek24.blogspot.com/Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here