Naga MarketsCena złota przebija 1800 USD za uncję. Systemowa zmiana na rynkuZłoto wzrasta w środę trzecią sesję z rzędu, co pozwoliło na naruszenie ważnego poziomu oporu 1800 USD za uncję. Stratedzy z TD Securities zauważają, że żółty metal jest wysprzedawany w odpowiedzi na rosnący apetyt na ryzyko, aby chwilę później powrócić do wzrostu cen w wyniku zabezpieczania się inwestorów przed inflacją. To sugeruje, iż najprawdopodobniej mamy do czynienia ze zmianą dotychczasowego statusu żółtego kruszcu.

  • Rynek złota jest w trakcie systemowej zmiany
  • Ogromna skala dodruku pieniądza przez banki centralne wzmaga obawy o inflację
  • Żółty kruszec nadal przoduje na rynku towarów
  • Cena złota w 2021 r. powinna wynieść około 1925 USD za uncję

Złoto: od bezpiecznego schronienia do zabezpieczenia przed inflacją – TDS

W przypadku metali szlachetnych prawie każda sesja handlowa w ciągu ostatnich kilku miesięcy może niektórych inwestorów przyprawiać o deja vu, ponieważ handlowcy agresywnie sprzedają żółty metal w odpowiedzi na rosnący apetyt na ryzyko, by chwilę później ceny poszybowały na kolejne maksima.

Takie zachowanie handlowe jest całkowicie zgodne z naszą tezą rynkową – złoto jest w trakcie systemowej zmiany, przechodząc od surowca traktowanego jako bezpieczna przystań do produktu zabezpieczającego przed inflacją – napisano w raporcie.

Długoterminowe oczekiwania inflacyjne rosną synchronicznie z zachowaniami związanymi z „risk-on”. W ocenie ekspertów normalizacja oczekiwań inflacyjnych może pozostać silnym czynnikiem podnoszącym ceny złota znacznie powyżej 1800 USD za uncję.

Patrząc w przyszłość, niespotykana skala globalnych bodźców fiskalnych i monetarnych od czasów II wojny światowej, zmiana szablonu banków centralnych, która obejmuje m.in. „symetryczne cele inflacyjne” i rozwijającą się globalizację, sugerują również, że aktywa zabezpieczające przed inflacją mogą znacząco zyskać na popularności wśród inwestorów – dodano.

Ceny złota będą nadal rosły w średnim okresie – CitiBank

W swoim raporcie śródrocznym na rok 2020, analitycy Citibank wskazują, że złoto nadal przoduje w stosunku do wszystkich towarów, będąc aktywem typu “bezpieczna przystań” i dodatkowo pełni funkcję zabezpieczenia ryzyka w portfelach.

Rynek złota wydaje się być w trakcie wieloletniego cyklu koniunkturalnego i prawdopodobnie będzie oscylował w wyższych przedziałach cenowych niż obecnie – zauważono.

W raporcie wskazano szereg czynników wspierających rosnące ceny złota:

  • Niskie stopy procentowe pozostaną na dłuższy czas;
  • Globalne QE w pełnym rozkwicie;
  • Utrzymująca się niepewność makroekonomiczna tj. wpływ COVID-19 i nowa fala napięć między USA i Chinami;
  • Silne przepływy kapitału ze strony inwestorów.

Prognoza analityków Citi wskazuje, że cena złota w 2021 r. powinna wynieść około 1925 USD za uncję.

Dodanie złota do portfeli inwestycyjnych może również poprawić wyniki skorygowane o ryzyko, gdy zmienność na rynkach światowych pozostanie na wysokim poziomie – podsumowano.

Purple Trading - Broker STP który zaprasza także zyskownych traderów. SPRAWDŹ NAS
72,1% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs XAUUSD na interwale M30, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale M30, tradingview

Zobacz również inne teksty autora:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here