Naga MarketsSystem tabelkowy oparty jest jedynie o wzrost ceny spółek w czasie, na jaki mają wskazywać średnie ruchome. W portfelu mają prawo znajdować się jedynie rosnące spółki. Zapraszam do zapoznania się z podsumowaniem pierwotnej wersji systemu za 2016 rok oraz wprowadzonymi modyfikacjami – LINK.

Odwiedź nasz facebookowy profil giełdowy: Zyskowna strona giełdy lub przyłącz się do dyskusji o akcjach na naszym forum.

W ostatnim czasie portfel opuściła spółka Mercator, która złapała SL na poziomie 17,60 zł. Powodem była informacja o spodziewanych zyskach za pierwszy kwartał zbliżonych do zera. Po tych zapowiedziach spółka zaliczyła dwie mocne, spadkowe sesje. Strata na tej inwestycji wyniosła 9%. Myślę, że w dłuższym okresie spółka powróci do wzrostów, a więc być może jeszcze się nią zainteresujemy.

Na warszawskim parkiecie trwa korekta (choć może francuskie wybory ją zakończą). Niebawem zaczyna się maj i zobaczymy czy sprawdzi się stare porzekadło, mówiące o tym aby sprzedać w maju i jechać na wakacje. Póki co nie widzę nadzwyczajnych okazji i w nowy miesiąc wejdziemy z portfelem składającym się z 10 spółek. Wydaje się, że nie ma sensu przewidywać końca korekty, lepiej zaczekać z zakupami, aż rzeczywiście WIG ruszy do góry. Negatywne rzeczy to spółki Efekt i Wirtualna, które nie chcą dać zarobić ale na razi też nie tracą. Wśród tegorocznych zakupów, udało się trafić z Marvipolem, Agrotonem i Atalem. Wszystkie zarabiają po 15-20%. Szczególnie cieszy fakt, że w trakcie korekty kilka spółek osiąga swoje nowe maksima. Są to PCC Rokita, Vindexus, LSI Soft czy choćby wspomniany Atal. Portfel jako całość w trakcie korekty, utrzymuje stały poziom zysku na poziomie ok. 17%, nie notując większych obsunięć.

Odbierz darmowy e-book prezentujący analizę techniczną na spółkach giełdowych – skorzystaj ze strefy E-Learn!

Mile widziane są komentarze, sugestie i pytania dotyczące tego systemu. Każdy może także proponować spółki, które mają szansę na wzrosty w najbliższym czasie. O wynikach systemu będę informował na bieżąco.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBytom [BTM], Vindexus [VIN] – Gorące spółki dnia 24.04.2017
Następny artykułGuten Morgen DAX 24.04.2017
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here