Naga Marketsbelka

Dzisiejszym wpisem rozpoczynamy testy portfela wg nowej strategii, którą nazwałem systemem tabelkowym. Nazwa wywodzi się stąd, że decyzje o kupnie bądź sprzedaży będą wynikały ze wskazań tabeli z cenami, które wpiszemy na początku każdego miesiąca. Głównym założeniem strategii jest kupno spółek, których cena rośnie w miarę upływu czasu, a więc tabelka powinna wskazywać na progres ceny w kolejnych miesiącach. Zobacz pełen opis strategii tabelkowej.

Na pierwsze notowanie przyjrzałem się spółkom, które wyraźnie rosną, a więc Trakcja, Oponeo, Puławy, Izoblok, Hubstyle. Spisałem ceny od listopada ubiegłego roku:

tabelkaAby dokonać zakupu spółka musi wykazać się wzrostem ceny trwającym przynajmniej dwa miesiące pod rząd. Dwie pierwsze spółki nie spełniają tego kryterium ale kolejne trzy już tak i to one trafiają do naszego portfela. Pozostałe spółki mimo, że nie spełniają obecnie kryterium zakupu, nadal będą obserwowane, gdyż panują na nich trendy wzrostowe. Cena kupna to cena zamknięcia z 30 grudnia.

portfelPuławy kupujemy za 3000 zł, na zakup pozostałych przeznaczamy po 2000 zł, ze względu na odrobinę niższą płynność. Łącznie dokonujemy zakupu za niespełna 6800 zł.

Wykresy nie są nam do niczego potrzebne, aczkolwiek mogą one pomóc wzrokowcom.

Odwiedź nasz facebookowy profil giełdowy: Zyskowna strona giełdy lub przyłącz się do dyskusji o akcjach na naszym forum.

Wykres Hubstyle pokazuje, że cena znajduje się, a nawet narusza kluczowy opór. Pojawiają się wyższe obroty, którą mogą wskazywać na chęć wybicia tego poziomu, gdyż cena nieustannie rośnie od około pół roku. Szerszy trend jest jednak spadkowy i to także przyczyniło się do zmniejszenie stawki kupna do 2000 zł.

hubstyleIzoblok – nie ma tu kompletnie nic do pokazania. Cena po prostu rośnie od kilku lat miewając dość łagodne korekty. Kupujemy i liczymy tylko na to, że nic tu się nie zmieni.

izoblokPuławy – ta sama sytuacja, cena rośnie. Wykres przedstawia interwał tygodniowy, żeby pokazać jak długoterminowy jest nasz trend. W grudniu pojawiały się rekomendacje z ceną sporo wyższą od obecnej co także może napędzać dalsze wzrosty. W przypadku tej spółki również liczę tylko na to, że nic tu się nie zmieni i panująca od dawna tendencja zostanie zachowana.

pulawyOdbierz darmowy e-book prezentujący analizę techniczną na spółkach giełdowych – skorzystaj ze strefy E-Learn!

Mile widziane są komentarze, sugestie i pytania dotyczące tego systemu. Każdy może także proponować spółki, które mają szansę na wzrosty w najbliższym czasie. O wynikach systemu będę informował na bieżąco.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPCC Intermodal [PCI] – Analiza na zamówienie
Następny artykułPoranny komentarz makro – FOMC, ECB i NFP na dobry początek 2016!
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

4 KOMENTARZE

  1. Masz rację, ale prawda jest też taka, że Buffet mówiąc o “tablicy z wynikami” miał na myśli to, że wielu nieustannie wpatruje się w wykres. Można więc uznać za pewną przenośnię, że u nas rezygnujemy z wykresów, a na inną tablicę z wyceną spojrzymy raz w miesiącu. Normalnie bym tego nie użył, ale myślę, że na portalu Comparic, na którym króluje jednak analiza techniczna, zastosowanie zupełnie odmiennego sposobu, w którym ten wykres się porzuca, sprawia, że niejako w przenośni można użyć tego cytatu 🙂

  2. Dziwi mnie, że w artykule wklejasz zdjęcie i nazwisko Bufeta. Przecież twoja strategia ma się nijak do strategi bufeta – inwestujesz nie patrząc na wartość wewnętrzną firmy, czy, jaki jest zwrot z kapitałów własnych, możliwości rozwoju, itp. tylko na trendy cenowe. Grzecznie mówiąc sugeruję usunąć grafikę i nie wprowadzać ludzi w błąd.

  3. A ja trochę z innej beczki – chciałem się zapytać czy cykl “Zapiski giełdowego spekulanta” będzie kontynuowany w 2016 roku?
    Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here