Naga Marketsbelka

Nazwa nowej strategii wywodzi się stąd, że decyzje o kupnie bądź sprzedaży będą wynikały ze wskazań tabeli z cenami, które wpiszemy na początku każdego miesiąca. Głównym założeniem strategii jest kupno spółek, których cena rośnie w miarę upływu czasu, a więc tabelka powinna wskazywać na progres ceny w kolejnych miesiącach. Zobacz pełen opis strategii tabelkowej.

Odwiedź nasz facebookowy profil giełdowy: Zyskowna strona giełdy lub przyłącz się do dyskusji o akcjach na naszym forum.

Poniedziałkową sesją zakończył się kolejny miesiąc. Nadal żadna ze spółek nie wypadła z portfela. Dotychczas SL wystawione miały spółki Opteam i Zastal i na kolejny miesiąc zostają one utrzymane na tym samym poziomie. Mimo nieznacznych spadków kilka spółek odnotowuje drugi miesiąc spadku ceny pod rząd. W związku z czym musimy wystawić dla nich zlecenia obronne. Nadal nie udało się zakupić spółki TIM (cena kupna 14 zł). Nową spółką, która po okresie korekty ponownie zwraca moją uwagę jest LSI Soft. Spełnia ona kryterium tabelkowe.

tabelka

Nową pozycją w portfelu jest LSI Soft. Widoczne są także nowe zlecenia SL dla kilku spółek. Z tracących spółek liczę na poprawę przy Puławach, które zbliżają się do ważnego wsparcia oraz Voxel, który jak się okazało kupiliśmy w fatalnym momencie ale ostatnio odrabia szybko straty. Blisko wybicia poprzednich szczytów jest Arctic i tu też liczę na udaną końcówkę roku. Portfel po uwzględnieniu nowego zakupu zarabia obecnie 11,29%.

portfel-tabelkowy

LSI Soft – spółka od początku roku zyskała niemal 190%. Od czerwca trwa korekta, która obecnie zdradza objawy wyczerpania. Cena dynamicznie i przy podwyższonych obrotach wybiła linię korekty. Książkowo wygląda sytuacja na wykresie miesięcznym, gdzie spadki na tle wcześniejszych wzrostów wyglądają na typową korektę, a popytowy pin bar może zapowiadać powrót do trendu wzrostowego. Wydaje się, że dość prawdopodobny jest powrót ceny na dotychczasowe maksimum trendu. Jeżeli udałoby się go pokonać, oznaczałoby to również wybicie szczytu z 2014 roku, a to dałoby szansę na wzrosty nawet do historycznego maksimum notowań powyżej 16 zł. Na to liczę i mam nadzieję, że taki scenariusz będzie miał tu miejsce.

lsi-soft

Odbierz darmowy e-book prezentujący analizę techniczną na spółkach giełdowych – skorzystaj ze strefy E-Learn!

Mile widziane są komentarze, sugestie i pytania dotyczące tego systemu. Każdy może także proponować spółki, które mają szansę na wzrosty w najbliższym czasie. O wynikach systemu będę informował na bieżąco.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

5 KOMENTARZE

  1. Czy to, że pojawił się wpis dotyczący metody tabelkowej oznacza, że nie będą się już pojawiały wpisy metody Fabera?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here