System tabelkowy oparty jest jedynie o wzrost ceny spółek w czasie, na jaki mają wskazywać średnie ruchome. W portfelu mają prawo znajdować się jedynie rosnące spółki. Zapraszam do zapoznania się z podsumowaniem pierwotnej wersji systemu za 2016 rok oraz wprowadzonymi modyfikacjami – LINK.
Odwiedź nasz facebookowy profil giełdowy: Zyskowna strona giełdy lub przyłącz się do dyskusji o akcjach na naszym forum.
Te artykuły również Cię zainteresują
Nasza giełda zyskuje i nie ma co czekać z zakupami. Po pierwszym tygodniu do naszego portfela dołączą dwie spółki będące w trendzie wzrostowym, ocenianym na podstawie dwóch średnich ruchomych EMA 100 i 60. Pierwszą z nich jest Marvipol – spółka rośnie od dłuższego czasu, ma świetne rekomendacje, a właśnie wybijany jest poziom ostatniego szczytu co wskazuje na zakończenie płaskiej korekty. Linią obrony ustawiam pod ostatnimi dołkami i postaram się trzymać akcje tak długo, dopóki średnie będą wskazywały trend wzrostowy, podnosząc co jakiś czas zlecenie obronne. Maksymalna strata to więc 13%, spółkę kupujemy za 2000 zł.
Druga spółka to Wirtualna Polska. Tu także trwa trend wzrostowy, ale w odróżnieniu od Marvipolu, mamy także dość głęboką korektę. Wydaje mi się, że korekta trwa już dość długo, zasięgiem także jest podobna do poprzedniej, myślę że niebawem nastąpi wybicie w górę. Na akcje również przeznaczamy 2000 zł a stop loss ustawimy pod ostatnim dołkiem. Maksymalna strata to nieco ponad 11%.
Nowa odmiana systemu tabelkowego sprawia, że nie dopuszczamy do większych strat, jak to było w przypadku klasycznej tabeli z cenami z każdego miesiąca. Sprawiło to, że często oddawaliśmy sporą część zysków lub zbyt mało aktywnie patrzeliśmy na tracące spółki. W 2017 roku sprawdzimy wersję bardziej dynamiczną. Główna zasada cyklu pozostaje jednak niezmienna, w portfelu mają prawo znajdować się tylko spółki w trendzie wzrostowym. Obecny skład portfela wraz z nowymi nabytkami znajduje się poniżej. Aktualny wynik to +6,75%, a wynik liczony od początku nowego roku to na razie +1,70%.
Odbierz darmowy e-book prezentujący analizę techniczną na spółkach giełdowych – skorzystaj ze strefy E-Learn!
Mile widziane są komentarze, sugestie i pytania dotyczące tego systemu. Każdy może także proponować spółki, które mają szansę na wzrosty w najbliższym czasie. O wynikach systemu będę informował na bieżąco.