Naga Markets



belka

Nazwa nowej strategii wywodzi się stąd, że decyzje o kupnie bądź sprzedaży będą wynikały ze wskazań tabeli z cenami, które wpiszemy na początku każdego miesiąca. Głównym założeniem strategii jest kupno spółek, których cena rośnie w miarę upływu czasu, a więc tabelka powinna wskazywać na progres ceny w kolejnych miesiącach. Zobacz pełen opis strategii tabelkowej.

Odwiedź nasz facebookowy profil giełdowy: Zyskowna strona giełdy lub przyłącz się do dyskusji o akcjach na naszym forum.

Wczoraj zakończył się kolejny miesiąc i czas zaktualizować dane z tabeli. Okazuje się, że większość naszych spółek zyskała, a straciły jedynie trzy. Nową spółką, która zwróciła moją uwagę jest Relpol. Firma spełnia kryterium tabelkowe czyli wzrost ceny w 3 kolejnych okresach, a więc może dołączyć do naszego portfela.

tabelka

W zakończonym wczoraj miesiącu nasz portfel sprawował się nieźle. Stop lossy na dwóch spółkach zostały anulowane. Podtrzymany został niestety spadek ceny przez trzeci miesiąc z rzędu na Hubstyle. W związku z tym zmuszony ustawić dla niej ciasny SL, który podwyższam do 2,63 zł. Również spółka Opteam notuje drugi miesiąc z rzędu obniżkę ceny. Strategia zmusza mnie więc do wystawienia linii obrony, którą ustalam na poziomie 9,20 zł. Najnowszy nabytek – Vindexus zyskuje już niemal 25%. Postanawiam dokonać także nowego zakupu i wybór trafia na spółkę Relpol. Aktualny stan portfela to nadal nieco powyżej 15% zysku.

portfel

Relpol – stabilny ale i dość dynamiczny trend wzrostowy utrzymuje się tu od dłuższego czasu. Niedawno opublikowano świetne wyniki za drugi kwartał, pojawiły się także zapowiedzi udanej dalszej części roku. Wszystko więc się zgadza, zarówno fundamenty jak i technika. Na wykresie tygodniowym widać nowe maksima, wyjście ponad 10 zł i patrząc na kanał wzrostowy, wydaje się, że kolejnym celem mogą być okolice 15 zł. Myślę, że jest to dobra spółka na dłuższy okres czasu.

relpol

Odbierz darmowy e-book prezentujący analizę techniczną na spółkach giełdowych – skorzystaj ze strefy E-Learn!

Mile widziane są komentarze, sugestie i pytania dotyczące tego systemu. Każdy może także proponować spółki, które mają szansę na wzrosty w najbliższym czasie. O wynikach systemu będę informował na bieżąco.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułPoranny przegląd rynkowy – PMI day
Następny artykułUSDCHF – nowe maksimum
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

2 KOMENTARZE

  1. W normalnej sytuacji, powiem szczerze – sprzedałbym bo wygląda to źle. W systemie tabelkowym mamy jednak jasno określone kryteria i będę się ich trzymał, chodzi o to aby dowiedzieć się jaką wartość ma ten system i czy w ogóle warto go stosować. Po 2 miesiącach spadków wystawię SL.
    Jest to 1 z 12 spółek, więc nawet strata na niej 50% nie wpłynie katastrofalnie na portfel jako całość, taka zaleta dywersyfikacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here