Naga Marketsbelka

Nazwa nowej strategii wywodzi się stąd, że decyzje o kupnie bądź sprzedaży będą wynikały ze wskazań tabeli z cenami, które wpiszemy na początku każdego miesiąca. Głównym założeniem strategii jest kupno spółek, których cena rośnie w miarę upływu czasu, a więc tabelka powinna wskazywać na progres ceny w kolejnych miesiącach. Zobacz pełen opis strategii tabelkowej.

Odwiedź nasz facebookowy profil giełdowy: Zyskowna strona giełdy lub przyłącz się do dyskusji o akcjach na naszym forum.

W kolejnym spojrzeniu na spółki, które dynamicznie zyskują na wartości, zwróciłem uwagę na dwie firmy. Pierwszą z nich jest popularny CI Games, na którym można było sporo zarobić w zeszłym roku. Wykres wygląda nieźle, aczkolwiek spółka nie spełnia jedynego kryterium jakim jest comiesięczny wzrost ceny trwający przynajmniej 2 miesiące. Firma pozostaje w naszej tabelce i na początku kolejnych miesięcy wykonam pomiar jej ceny. Jeżeli zacznie rosnąć to oczywiście zakupimy jej akcje. Druga spółka to PCC Rokita czyli producent wyrobów chemicznych. Nie mamy tu długiej historii notowań ale niemal od debiutu kurs nieustannie pnie się do góry. Kryterium dwóch „zielonych miesięcy” pod rząd jest tutaj spełnione, a w dodatku ostatnia korekta pozwala na kupno po niższej cenie. Poniższa tabelka przedstawia wszystkie spółki jakim przyjrzałem się i dla jakich sprawdziliśmy ceny od początku roku.

tabelkaPCC Rokita dołącza do naszego portfela i jest już szóstą spółką jakiej akcje posiadamy. Zakupu dokonujemy za 3000 zł, gdyż płynność nie jest najgorsza, a i trend wygląda całkiem stabilnie. Portfel na razie traci 0,44%.

portfelDla wzrokowców – wykres nowego nabytku, spółki PCC Rokita. Widać na nim długotrwały trend wzrostowy i korektę do kluczowego wsparcia jakie wyznacza poprzedni szczyt. Wczoraj pojawiło się mocniejsze odbicie w górę i zważając na dynamikę trendu możliwe, że będzie ono kontynuowane. W tej strategii analiza techniczna nie ma nic do powiedzenia ale jeżeli miałbym wskazać na jakieś zagrożenia techniczne to byłoby to kanał wzrostowy i bliskość górnej krawędzi. Jeżeli dalsze wzrosty się nie powiodą to możliwe, że cena spadnie w kierunku dolnej krawędzi. W innym cyklu pisałem o szansach na wzrosty w analizie z 16 listopada.

pcc rokitaOdbierz darmowy e-book prezentujący analizę techniczną na spółkach giełdowych – skorzystaj ze strefy E-Learn!

Mile widziane są komentarze, sugestie i pytania dotyczące tego systemu. Każdy może także proponować spółki, które mają szansę na wzrosty w najbliższym czasie. O wynikach systemu będę informował na bieżąco.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Witam,

    Bardzo podoba mi się ten system tabelkowy. Można by powiedzieć że to koncepcja odporna na besse.
    Czy mogę Pana poprosić o przesłanie na emai: adam.jns@interia.pl pliku exel z tabelką? Chciałbym sam prowadzić taki portfel, ale niestety nie jestm dobry w exelu aby stworzyć taką tabelkę.

    Z góry dziękuję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here