Naga MarketsSystem tabelkowy oparty jest jedynie o wzrost ceny spółek w czasie, na jaki mają wskazywać średnie ruchome. W portfelu mają prawo znajdować się jedynie rosnące spółki. Zapraszam do zapoznania się z podsumowaniem pierwotnej wersji systemu za 2016 rok oraz wprowadzonymi modyfikacjami – LINK.

Odwiedź nasz facebookowy profil giełdowy: Zyskowna strona giełdy lub przyłącz się do dyskusji o akcjach na naszym forum.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po pierwszej połowie miesiąca portfel wygląda nie najgorzej, delikatnie pnąc się do góry. Obecny wynik to +7,35%, a jedyną tracącą spółką pozostaje Voxel. Korzystając z okazji i mając wolną gotówkę w zapasie, postanowiłem o kupnie dwóch nowych spółek. Obie poruszają się w wyraźnych trendach wzrostowych, na co wskazują średnie ruchome. W obu przypadkach mamy okazje na tańszy zakup, gdyż spółki mają za sobą korekty.

portfel

Atal – spółka od dłuższego czasu porusza się w trendzie wzrostowym o czym informuje nas wzrostowe nachylenie obu średnich. Ostatnia korekta przynosi także test linii trendu i wydaje się, że może dojść do odbicia i kontynuacji trendu. Zagramy pod taki scenariusz, zlecenie obronne umieszczać w bezpiecznej odległości od ostatniego dołka. Maksymalna strata to nieco ponad 13%.

atal

Efekt – podobna sytuacja, spółka rośnie od wielu lat. Tu problemem może być to, że obecnie znajdujemy się na poziomie szczytu z 2007 roku. Pojawiła się korekta, ale kierując się zasadą podążania za trendem, wykorzystam przecenę do tańszego zakupu. Stop loss umieścimy pod poprzednim dołkiem, potencjalna strata nie przekroczy 15%.

efekt

Odbierz darmowy e-book prezentujący analizę techniczną na spółkach giełdowych – skorzystaj ze strefy E-Learn!

Mile widziane są komentarze, sugestie i pytania dotyczące tego systemu. Każdy może także proponować spółki, które mają szansę na wzrosty w najbliższym czasie. O wynikach systemu będę informował na bieżąco.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 18.01.2017
Następny artykułEx-traderzy przyznali się do oszustw w Deutsche Banku i HSBC
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

2 KOMENTARZE

  1. znajdujemy się na poziomie szczytu z 2007 roku? A co z transakcjami po 40zl+. Skąd ty bierzesz te kursy? Z jakiego programu korzystasz hmm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here