Naga Marketsbelka

Nazwa nowej strategii wywodzi się stąd, że decyzje o kupnie bądź sprzedaży będą wynikały ze wskazań tabeli z cenami, które wpiszemy na początku każdego miesiąca. Głównym założeniem strategii jest kupno spółek, których cena rośnie w miarę upływu czasu, a więc tabelka powinna wskazywać na progres ceny w kolejnych miesiącach. Zobacz pełen opis strategii tabelkowej.

Odwiedź nasz facebookowy profil giełdowy: Zyskowna strona giełdy lub przyłącz się do dyskusji o akcjach na naszym forum.

Nasz portfel nadal składa się z 9 spółek i nie zachodzą w nim zmiany. Zysk wynosi 2,3% co jest wynikiem jak na razie słabym, biorąc pod uwagę, że w zasadzie tylko jedna spółka jest na dużym plusie. Generalnie pozostałe spółki stoją w miejscu po za Arctic i Voxel. Właśnie tym dwóm, najsłabszym spółką postanowiłem poświęcić dzisiaj czas.

portfelVoxel – to co pozytywne pomimo spadków to fakt obrony linii trendu i pojawienia się bardzo dużego wolumenu. Może to wskazywać na jakiś moment przełomowy tzn. albo trend się załamie albo też dojdzie do pojawienia się kolejnego impulsu wzrostowego. Kształty świec w okręgu mogą wskazywać na potencjalną formację podwójnego dna, która zakończyłaby korektę. Myślę jednak, że nie należy na dzień dzisiejszy niczego przesądzać i spokojnie czekać.

voxelArctic – spółka traci wprawdzie mniej niż Voxel, aczkolwiek to właśnie jej zachowanie najbardziej mnie martwi. Zagraliśmy po wybiciu poziomu poprzedniego szczytu i korekta nie zaskoczyła mnie, choć muszę przyznać, że jest już dość duża. Nadzieja pojawiła się po odbiciu od wsparcia z 7 marca. Nie jest one na tyle mocne aby można było zacząć się cieszyć. Generalnie jedyny pozytyw na dzień dzisiejszy jest taki, że wzrosty budowane były przy sporo wyższym wolumenie niż obecne spadki, przy których obroty maleją.

arctic

Odbierz darmowy e-book prezentujący analizę techniczną na spółkach giełdowych – skorzystaj ze strefy E-Learn!

Mile widziane są komentarze, sugestie i pytania dotyczące tego systemu. Każdy może także proponować spółki, które mają szansę na wzrosty w najbliższym czasie. O wynikach systemu będę informował na bieżąco.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEUR/GBP – potencjał spadkowy
Następny artykułPoranny komentarz makro – Kuroda zaskakuje
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here