Naga Marketsbelka

Nazwa nowej strategii wywodzi się stąd, że decyzje o kupnie bądź sprzedaży będą wynikały ze wskazań tabeli z cenami, które wpiszemy na początku każdego miesiąca. Głównym założeniem strategii jest kupno spółek, których cena rośnie w miarę upływu czasu, a więc tabelka powinna wskazywać na progres ceny w kolejnych miesiącach. Zobacz pełen opis strategii tabelkowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Odwiedź nasz facebookowy profil giełdowy: Zyskowna strona giełdy lub przyłącz się do dyskusji o akcjach na naszym forum.

W dzisiejszym wpisie nie zaproponuję żadnej nowej spółki do tabelki. Już wcześniej wspominałem, że najpilniej obserwowaną spółką jest Vindexus, którego chciałbym kupić po odrobinie niższej cenie. Wyniki naszego portfela wyraźnie przyspieszyły w ostatnim czasie i obecnie 7 na 10 spółek zarabia, a cały skład zarabia łącznie ponad 15% co jest wynikiem około 3 razy lepszym od WIG czy WIG20 w takim samym okresie czasu. Cieszy zwłaszcza fakt, że portfel mocno przyspieszył w czasie, gdy WIG był w korekcie, może to wskazywać na to, że mamy w portfelu spółki relatywnie mocniejsze na tle rynku. Mam nadzieję, że wynik nadal będzie wzrastał, gdyż większość z posiadanych spółek prezentuje naprawdę niezłą kondycję.

portfel

Weź udział w darmowym konkursie giełdowym, odbierz nagrodę gwarantowaną i wygraj 35 000 zł

Vindexus – walor, na który spoglądam ostatnio każdego dnia. Wydaje mi się, że na razie nic szczególnego się nie dzieje i warto nadal spokojnie czekać na wsparciu w rejonie 6,50 zł.

vindexus

Odbierz darmowy e-book prezentujący analizę techniczną na spółkach giełdowych – skorzystaj ze strefy E-Learn!

Mile widziane są komentarze, sugestie i pytania dotyczące tego systemu. Każdy może także proponować spółki, które mają szansę na wzrosty w najbliższym czasie. O wynikach systemu będę informował na bieżąco.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCAD/JPY – między wsparciem, a oporem
Następny artykułPoranny komentarz makro – rollercoaster EBC
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

4 KOMENTARZE

  1. Spełniałaby wymagania i już nawet kiedyś ją obserwowałem. Jakbym ją wcześniej zauważył tzn. kiedy w portfelu było zaledwie kilka spółek to być może dołączyłbym ją do portfela, teraz mamy już 10 spółek i dość wybrednie patrzę na kolejne. Pamiętam, że zraziły mnie długie okresy płaskiego handlu ale obecnie wygląd to już lepiej, pozytywnie jest na wykresie miesięcznym i obiecuję, że jeszcze raz przyjrzę się tej spółce.

  2. Spółka spełniałaby kryteria bo kurs rośnie z miesiąca na miesiąc, ma nawet nie najgorszą płynność. Problemem może być jedynie to, że zbliża się do historycznych maksimów i może tam pojawić się jakaś korekta. Co jakiś czas zajrzę na jej notowania i być może w przyszłości dołączy ona do portfela, na razie na oku mam Vindexus i to byłaby już 11 spółka i to chyba dość duża ilość, będę jednak o OEX pamiętał.

  3. Co myśli Pan o spółce GKI – Immobile? Tam też kurs stale rośnie. Włożyłby Pan ją do swojej tabelki, czy nie spełnia wymagań?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here