Naga MarketsSystem oparty o luki cenowe jest prostym systemem bazującym na teorii impetu ruchu. Nie wymaga stosowania stop losów ani zleceń take profit ponieważ dajemy zlecenia tylko na zamknięcie sesji i jej otwarcie, przez co zlecenie zamykające jest samo w sobie stop lossem lub take profiem – zależnie od tego czy mamy zysk czy stratę.

Zasady są bardzo proste, wyszukujemy walor, który:

  • ma tendencję do otwierania się lukami,
  • sesja zamyka się na maksimum zakresu wahań,
  • nie znajduje się w płaskiej konsolidacji,
  • nie może być zbyt wrażliwy na zachowanie szerokiego rynku, np. na wpływ niespodziewanej informacji.

Mając już taki instrument czekamy na okolice zamknięcia, dokonujemy zakupu i natychmiast wystawiamy zlecenie zamknięcia pozycji na otwarcie następnej sesji. Nie ma więc potrzeby wystawiania zleceń stop loss lub take profit, nie trzeba też wyznaczać dla nich poziomów – rynek robi to za nas. Jak każda strategia ta też ma swoje warianty, np.czekamy na pierwsze 5 minut sesji i dopiero zamykamy pozycję. Dlaczego?

Pierwsze pięć minut sesji często wykorzystywane jest przez spóźnialskich, którzy chcą się załapać na ruch i swoimi zakupami poprawiają maksima cenowe. Ta odmiana wymaga jednak doskonałego wyczucia rynku, a jednocześnie komplikuje całą strategię – ponieważ wymaga ustawienia stop lossa. Jest on wtedy stawiany tuż pod poziomem otwarcia sesji. Strategia ta jest niezwykle popularna w Azji z powodu, który widać na obrazku tytułowym -każda sesja zaczyna się od luki i stanowi ona często większość całego ruchu rynku. Tam też przynosi największe zyski ale nie tylko tam – łatwo ją stosować np. na akcjach mniejszych spółek nawet w Polsce, co pokazuje przykład niżej.

Walor (Impexmetal) z tendencją do luk cenowych:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here