Naga MarketsGBPUSD5M

System jest opracowany przez jednego z traderów. Zdaniem autora można go używać dla tradingu na każdej pary walutowej i interwał czasowy nie ma znaczenia. Jednak przed tradingiem autor zaleca zbadać skuteczność systemu inwestycyjnego na instrumencie oraz interwale czasowym na którym chcecie go użyć.

Płytka korekta na Forex


Warunki do otwarcia pozycji:


Przykład jest podany dla pary walutowej GBPUSD na interwale 5M(dla innych interwałów czasowych należy modyfikować wielkość impulsów oraz sygnałów wielkości, których podane są w pipsach)

 1. Ustalić trend. Można go ustalić za pomocą średniej lub po obserwacji sekwencji coraz wyższych/niższych dołków/ szczytów.
 2. Zaczekać na główny ruch trendu ( impuls zgodny z trendem). Taki ruch musi wynosić co najmniej 40 pipsów na płynnej parze walutowej. Po takim ruchu czekamy na korektę, która nie może znieść więcej od 38,2% ruchu. Idealna korekta powinna się zatrzymać w okolicach 23,6% ruchu.
 3. Po tym jak cena zaczyna powoli zwyżkować/zniżkować zaznaczamy (linią poziomą) minimum/maximum który cena ustawiła po pierwszym impulsie korekcyjnym i czekamy na drugi impuls korekcyjny, który przetestuję ten poziom.
 4. Kiedy następuję test to czekamy na potwierdzenie do zajęcia pozycji, utworzone przez formację świecową.

Rodzaje sygnałów świecowych:


Formacja objęcia Bessy/Hossy.

Silna popytowa lub podażowa świeca Marubozu, która zakrywa korpusem jedną łub dwie poprzednie świecy Wielkość świecy to 10-12 pipsów.

Pojawia się konsolidacja z małych świec, po czym następuje pewna świeca „wybiciowa” w kierunku trendu.

Inny sygnał świecowy np. Pin Bar(pod inne sygnały należy wchodzić z mniejszym ryzykiem).


Otwarcie oraz zarządzanie pozycją:


 1. Otwieramy pozycję po zamknięciu świecy sygnalnej.
 2. Stop Loss ustawiamy 15 pipsów poniżej/powyżej wejścia.
 3. Take Profit dzielimy na 3 części. Pierwszą 1/3 pozycji zamykamy na 1:1, drugą na 2:1 i przenosimy poziom S/L na BE, trzecią część zamykamy na 3:1 lub zostawiamy otwartą z nadzieją na Home Run(pozycja która przynosi zysk powyżej 3:1).

Niżej podany jest przykład pozycji zajętej zgodnie z systemem inwestycyjnym.

GBPUSDM5Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

5 KOMENTARZE

 1. Marcin, mógłbyś później zrobić statystykę wejść? Pamiętaj o MM na takich niskich interwałach jest on bardzo ważny oraz dane przy których zajęcie pozycji może być nie bezpieczne. 😉

 2. Świetny konkretny materiał – bardzo obrazowo i prosto wytłumaczone podejście do impulsu.
  Obserwuję obecnie jak to smiga na żywo i jestem pod wrażeniem. Bardzo fajne uzupełnienie mojej strategii z której korzystam na 5M. Przygotuję kilka screenów z ostatnich dwóch dni na GPB/USD, EUR/JPY, EUR/USD

 3. W samym MT4 nie. Można to rozwiązać albo otwierając 3 pozycje, które w sumie dają jedną dużą, albo zamykając ręcznie (przez zamknięcie częściowe), albo używając jakiegoś EA (jest ich sporo – np. One Click Trading Andrzeja Pierza).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here