Naga MarketsSysco to jeden z największych dostawców produktów żywieniowych dla restauracji oraz kawiarni w Stanach Zjednoczonych. Pomimo solidnych wyników finansowych za IV kwartał (udało się poprawić zarówno marżę handlową, a także zysk netto) doszło do sporej korekty na notowaniach spółki. Jednak sekwencja wzrostowa nie jest naruszona, co może zachęcać byki do kontrataku.


Notowania Sysco poruszają się według trendu wzrostowego od połowy 2015 roku, po tym, jak popytowi udało się skutecznie odbić od wsparcia zlokalizowanego przy poziomie 35,70 USD. Mniej więcej od roku ceny akcji spółki znajdują się powyżej długoterminowej średniej kroczącej (kolor żółty), co wskazuje na dominację byków. Na fali hossy, która zawitała na Wall Street po wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, strona popytowa zaatakowała poziom 57 USD, ustanawiając tym samym wyższy szczyt w sekwencji.

Zgodnie z nią w następnych tygodniach zobaczyliśmy zwrot na południe celem wyznaczenia nowego wyższego dołka. Po wytworzeniu się w tym miejscu pin baru należy oczekiwać odbicia notowań. Dlatego też kluczowym oporem powinny być ostatnio ustanowione maksima. Wcześniej jednak popyt będzie musiał się przebić ponad 50-dniową prostą średnią ruchomą, która wcześniej służyła przede wszystkim za wsparcie.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Credit Suisse podniósł rating dla akcji Sysco „neutralne” do „lepsze niż rynek”. Bank podwyższył również cenę docelową — z 55 do 59 USD. Notowania największego na amerykańskim rynku dystrybutora żywności w ostatnim czasie zaliczyły spore cofnięcie, co zdaniem analityków CS stwarza okazję do kupna walorów tego giganta. Bank podkreśla, że spółka posiada solidne fundamenty, co pozwala sądzić, że ominą jej problemy strukturalne trapiące w ostatnim czasie sektor konsumencki.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here