Naga MarketsSynthos wybuduje nową linię produkcyjną polistyrenu InVento za 130 mln złGrupa Synthos przygotowuje inwestycję, która realizowana będzie w ramach współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym, a dotyczy ona budowy nowej linii produkcyjnej polistyrenu do spieniania InVento, modernizacji już istniejącej instalacji produkcyjnej oraz zwiększenia mocy produkcyjnych dodatku polimerowego będącego surowcem do produkcji InVento, podała spółka. Koszt inwestycji szacowany jest na 130 mln zł.

Inwestycja realizowana będzie w ramach wsparcia Polskiej Strefy Inwestycji, podano.InVento to innowacyjny produkt stosowany w termoizolacji. Jest to szary polistyren przeznaczony do spieniania (EPS). Do jego produkcji wykorzystuje się ekologiczny dodatek geopolimerowy, pełniący funkcję środka obniżającego współczynnik przewodzenia ciepła.

“Produkty wykonane w technologii InVento charakteryzują się doskonałymi parametrami termoizolacyjnymi. Ich dodatkowym atutem jest zdolność do pełnego recyklingu i bezodpadowy proces produkcji, wykorzystujący surowce pochodzące z odzysku, który doskonale wpisuje się w założenia Gospodarki Obiegu Zamkniętego” – czytamy w komunikacie.

Rezultatem planowanej inwestycji będzie dwukrotne zwiększenie zdolności produkcyjnych InVento, podano także.

Grupa kapitałowa Synthos jest czołowym producentem surowców chemicznych w Polsce i Europie. Była notowana na GPW od 2004 r. do kwietnia 2018 r. Strategia spółki opiera się na ciągłym rozwoju innowacyjności i wprowadzaniu nowoczesnych technologii produkcyjnych w przemyśle chemicznym. Synthos posiada 7 zakładów produkcyjnych – zlokalizowanych w Polsce, Czechach, Francji i Holandii – oraz zatrudnia ponad 3 tys. pracowników.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: benefit akcje | usa 500 | euro | kurs zł | dino kurs | pkn orlen akcje | mbank notowania |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here