Naga MarketsPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Synthos jest jednym z największych w Polsce przedsiębiorstw chemicznych, producentów kauczuków syntetycznych i polistyrenów.

synthos

Spółka odnotowała w dniu wczorajszym kolejną mocną sesję, tym razem rosnąć o 4%. Co ważne bardzo wysokie obroty utrzymują się w trakcie budowania ruchu wzrostowego. Efektem zwyżki jest wybicie wieloletniej linii trendu spadkowego. Wydaje się, że obecnie kolejnym celem jest poziom ubiegłorocznego maksimum czyli niespełna 4,80 zł. Jeżeli mielibyśmy szacować zasięg wzrostów na podstawie szerokości formacji podwójnego dna, z którego niedawno doszło do wybicia, to cena miałaby szansę rosnąć, aż do historycznego maksimum przy 5,34 zł. Ostatnio o spółce wspominałem 21 września.

Handluj akcjami 29 polskich spółek poprzez kontrakty CFD – sprawdź aktualną ofertę BossaFX.

Obszar działalności Emitenta obejmuje działalność górniczą w zakresie gospodarczego wydobywania węgla kamiennego, wzbogacania wydobywanego węgla surowego, sprzedaży węgla i rekultywacji terenów górniczych.

bogdanka

Bogdanka zyskała podczas wtorkowej sesji ponad 4% przy wyraźnym wzroście wolumenu. Był to atak na poziom poprzedniego szczytu w trendzie wzrostowym. Na razie nie do końca udany, gdyż zamknięcie wypadło poniżej tamtego wierzchołka, ale dynamika wzrostów oraz obroty wskazują, że niebawem może dojść do kolejnej, już udanej próby. Generalnie panują dobra atmosfera na spółkach węglowych, a to powinno wspierać dalsze wzrosty. Poprzednia analiza miała miejsce 28 września.

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCiti z nowym zleceniem oczekującym na GBP/USD
Następny artykułPoranny przegląd rynkowy – w oczekiwaniu na FOMC
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here