Naga MarketsSynthos jest jednym z największych w Polsce przedsiębiorstw chemicznych, producentów kauczuków syntetycznych i polistyrenów.

synthos w1

Sprawdź ofertę brokera HFT w zakresie inwestycji na spółkach z GPW

Wykres tygodniowy pokazuje, że od połowy 2012 roku spółka porusza się w doskonale respektowym kanale spadkowym. Obecnie trwa odbicie od dolnej krawędzi, które dotarło pod opór w rejonie 4,15 – 4,20 zł. Jego ewentualne wybicie powinno doprowadzić cenę do górnej krawędzi kanału czyli okolic 4,50 zł. W ostatnim okresie można dopatrzyć się formacji podwójnego dna, której aktywacja mogłaby doprowadzić do testu historycznego szczytu. Trudno jednak wyobrazić sobie tak duże wzrosty w tak dobrze respektowanym kanale. Wydaje się, że nie powinniśmy liczyć na więcej niże test górnej krawędzi, a wielkim sukcesem popytu byłoby dotarcie na poprzedni szczyt przy 4,80 zł.

synthos d1

Spojrzenie na wykres dzienny nie wnosi nic nowego. Wydaje się, że na kupno z celem przy oporze 4,20 zł jest już za późno. Możliwe są dwa wyjścia, cena albo ponownie zacznie spadać albo w końcu uda się pokonać opór. Wydaje się, że są pewne szanse na to, gdyż trwające wzrosty odznaczają się niezłą dynamiką, a pod oporem brakuje gwałtownej reakcji podaży. Dopóki jednak opór nie zostanie przełamany, nie ma sensu nakreślać prowzrostowych scenariuszy.

Przyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnaliza dla początkujących: AUDCAD – nastawienie zaczyna się zmieniać
Następny artykułGBPJPY – prężnie nad kanałem
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here