Naga MarketsSynthos jest w trakcie budowy bloku gazowego, który zastąpi dwa istniejące bloki węglowe i dzięki temu od 2028 roku spółka będzie dysponować w pełni bezwęglową energetyką, poinformował prezes Zbigniew Warmuz.

“Budujemy blok gazowy zamiast dwóch węglowych, które będą sukcesywnie wyłączane. Około roku 2028 praktycznie będziemy mieli energetykę bezwęglową. To nie są tanie inwestycje, ale najważniejsza w tym procesie jest konsekwencja w działaniu” – powiedział Warmuz podczas panelu dyskusyjnego na “Kongresie 590”. Agencja ISBnews jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Szef Synthosu podkreślił, że to ostatni moment na realizację tego rodzaju inwestycji.

“Mówienie, że będę produkował taniej, bo węgiel jest tańszy, straciło rację bytu, bo uprawnienia do emisji zaraz przebiją 50 euro za tonę, a jeszcze trzy lata temu było to ok. 7 euro za tonę” – dodał.

Jak zaznaczył Warmuz, poza budową bloku gazowego oraz eliminacją strat w innych obszarach produkcji, co ma poprawić efektywność energetyczną i pozycję konkurencyjną firmy, Synthos pracuje też wraz ze swoimi klientami nad poprawą właściwości poszczególnych produktów.

“Wytwarzając kauczuki, pracujemy nad zmniejszeniem oporów toczenia opon, co ma szczególne znaczenie w elektromobilności, a w materiałach izolacyjnych, jako że produkujemy półprodukt dla styropianu, pracujemy nad poprawą przewodności cieplnej” – wyjaśnił.

Grupa kapitałowa Synthos jest czołowym producentem surowców chemicznych w Polsce i Europie. Była notowana na GPW od 2004 r. do kwietnia 2018 r. Strategia spółki opiera się na ciągłym rozwoju innowacyjności i wprowadzaniu nowoczesnych technologii produkcyjnych w przemyśle chemicznym. Synthos posiada 7 zakładów produkcyjnych – zlokalizowanych w Polsce, Czechach, Francji i Holandii – oraz zatrudnia ponad 3 tys. pracowników.Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here