Naga Markets



synektikSynektik powstał w 2001 roku, od sierpnia 2011 roku akcje spółki notowane były na NewConnect, a w październiku 2014 r. zadebiutowały na rynku regulowanym GPW.

Spółka wypracowała 9,06 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I poł. r.obr. 2018/2019 (1 października 2018 – 31 marca 2019) wobec 9,79 mln zł zysku rok wcześniej.

“Zysk netto grupy za I półrocze, oczyszczony z wpływu wydarzeń jednorazowych (zmiana sposobu prezentacji nakładów na prace badawczo-rozwojowe oraz rozpoznanie w poprzednim roku finansowym zysku na okazjonalnym nabyciu), wyniósł 10,1 mln zł i był o 7,6 mln zł wyższy od wyniku wypracowanego przed rokiem (wzrost o 304%)” – dodano w komunikacie poświęconym wynikom.

Zysk operacyjny wyniósł 12,04 mln zł wobec 10,59 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 84,76 mln zł w I poł. 2018/2019 wobec 42,43 mln zł rok wcześniej.

“Za nami kolejny udany okres, zakończony rekordowym poziomem przychodów i zysków z powtarzalnej działalności. Konsekwentna realizacja strategii rozwoju grupy, w tym postępująca dywersyfikacja oferty sprzętu medycznego, przekłada się nie tylko na atrakcyjne bieżące wyniki finansowe, ale również wzmacnia nasz potencjał dla dalszych wzrostów. Jestem przekonany, że w kolejnych kwartałach dostarczymy akcjonariuszom wielu podstaw dla inwestycyjnej satysfakcji, dalej podążając ścieżką wzrostu biznesu i jego wartości” – skomentował prezes Cezary Kozanecki, cytowany w komunikacie.

“Z sukcesami uczestniczymy w kolejnych postępowaniach przetargowych i obserwujemy rosnące zainteresowanie naszą ofertą. Liczby mówią same za siebie. Po sześciu miesiącach podwoiliśmy wielkość sprzedaży, a już na koniec kwietnia br. suma nowych umów na dostawę sprzętu medycznego i rozwiązań IT, z terminem realizacji do końca roku 2018 finansowego, wyniosła 18,4 mln zł” – wskazał Kozanecki.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I poł. r.obr. 2018/2019 wyniósł 8,8 mln zł wobec 1,69 mln zł zysku rok wcześniej.

Sytuacja na wykresie:

Czerwiec przynosi jak na razie załamanie wcześniejszych, bardzo dynamicznych wzrostów. Szersza tendencja, począwszy od 2014 roku jest nadal spadkowa i mimo ogromnego wzrostu notowań w ostatnim czasie, nowy szczyt wypadł kolejny raz w układzie spadkowym. Obecnie wydaje się, że cena może kierować się na wsparcie okolic 13 zł.

synektik
źródło xStation 5

Czytaj także: Zapiski giełdowego spekulanta: CD Projekt – pozytywne wieści z targów E3



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here