Naga MarketsSynektik wyróżnił się wczoraj w indeksie sWIG80 i zyskał prawie 15%Kluczowe indeksy na Wall Street zakończyły wtorkową sesję na symbolicznym plusie. Poznaliśmy wczoraj raporty 2 spółek spod akronimu FAAMG. Microsoft odnotował w III kw. wzrost przychodów o 22% r/r, przebijając również prognozy analityków, zysk na akcję wyniósł 2,27 USD wobec konsensusu 2,07 USD, zysk netto wyniósł 20,5 mld USD wobec 13,9 mld USD przed rokiem.

Synektik odnotwał wczoraj prawie 15-procentowy wzrost

Alphabet wypracował 28 USD zysku na akcję wobec prognozy analityków na poziomie 23,5 USD. Przychody lekko pobiły konsensus, wyniosły 65,1 mld USD wobec oczekiwań na poziomie 63,3 mld USD. Dziś do spółek o największej kapitalizacji, które opublikują wyniki należą: Thermo Fisher Scientific, Coca-Cola, McDonald’s, Sony, ServiceNow, Bristol Myers i Boeing. Na krajowym rynku sesję na lekkim minusie zakończył indeks WIG20 i sWIG80, ale za to indeks mWIG40 odnotował 0,8%-owy wzrost – średnie spółki potrzebują jeszcze wzrostu o niewiele ponad 1%, aby ustanowić nowy historyczny szczyt notowań, przebijając ten z 2007 roku. Blue chipom najmocniej ciążyły walory Allegro (-3,7%), które systematycznie wyznacza kolejne historyczne dołki, punktem wsparcia może okazać się poziom ceny emisyjnej, czyli 43 zł.

Dojście do historycznych szczytów przez indeks spółek spożywczych okazało się dobrym momentem do realizacji zysków, na wczorajszej sesji indeks przecenił się o 3,7%. W indeksie sWIG80 pod koniec sesji wyróżnił się Synektik (+14,8%), po publikacji informacji o rozpoczęciu badań pacjentów w ramach III fazy badań klinicznych kardioznacznika.

Wśród pozostałych tematów znaczenia nabiera sezon raportowy także w kraju, już po wczorajszej sesji na rynek zaczęły spływać raporty za III kw. w tym: 1. Santander Bank wypracował 544 mln zł zysku netto (+18,2% wobec konsensusu i +13,3% r/r). 2. Zysk netto Alior Banku wyniósł 150 mln zł, wobec 82 mln zł w poprzednim roku, konsensus analityków zakładał zysk na poziomie 132 mln zł. Bank poinformował, że ostatnia podwyżka stóp o 40 pb powinna przełożyć się na poprawę wyniku odsetkowego w przyszły roku o 130-150 mln zł.

WIG w układzie dziennym
WIG w układzie dziennym

3. Budimex osiągnął 101 mln zł zysku netto, o 13% mniej r/r, przy przychodach na podobnym poziomie (2,3 mld zł). 4. JSW utworzy dodatkowy odpis aktualizujący wartość aktywów trwałych w wysokości 52 mln zł. 5. Asseco BS zarobiło 18,8 mln zł netto wobec 15,8 mln zł przed rokiem, przebijając oczekiwania analityków, które oscylowały w granicach 15,9-16,9 mln zł.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gielda komentarze | giełda orlen | cena akcji ccc | nasdaq akcje | datawalk akcje prognozy | notowania ropy | kantorowy kurs funta |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here