Naga MarketsGrupa Synektik jest wiodącym dostawcą innowacyjnych produktów, usług oraz rozwiązań IT dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej.

synektik
źródło xStation 5

Notowania spółki od początku roku wyraźnie pną się do góry i cała zwyżka sięga okolic 100%. Rynek dość późno wycenił poprawę wyników spółki, gdyż ostatnie kwartały wskazywały na wyraźny progres. Kolejny raport poznamy 12 czerwca i także może on nieść pozytywne zaskoczenie, podobnie jak ostatni raport, w którym wykazano 8,43 mln zł zysku netto wobec 3,11 mln zł zysku rok wcześniej, a także niemal dwukrotny wzrost wielkości obrotów i ponad dwukrotną poprawę wyniku operacyjnego. Nadzieje na kolejny mocny raport można wiązać z dynamiką zawieranych nowych umów. Ich wartość od stycznia do końca kwietnia jest wyższa od analogicznego okresu przed rokiem o ponad 20%.

Niedawno spółka informowała także o poszerzeniu swojej oferty o system Apoteca chemo, służący do automatycznego przygotowywania dożylnych leków. Problemem pozostaje jedynie ocenienie czy poprawa wyników została już w pełni wyceniona czy jednak spółka ma jeszcze potencjał do dalszej zwyżki. Moim zdaniem, zachowanie kursu czyli brak wyraźnej reakcji podażowej po tak dużej zwyżce oraz trwające spadki przy niskich obrotach, wskazują raczej na korektę. Możliwe więc, że im bliżej publikacji kolejnego raportu, tym zwiększy się aktywność kupujących. Na wykresie tygodniowym pewnym celem technicznym mogą być okolice 18,50 zł. W rekomendacjach z zeszłego roku pojawiała się nawet cena docelowa przy 20 zł.

Czytaj także: Braster [BRA], Śnieżka [SKA] – Gorące spółki dnia 20.05.2019

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here