Naga MarketsGrupa Synektik jest wiodącym dostawcą innowacyjnych produktów, usług oraz rozwiązań IT dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej.

synektik
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas środowej sesji o niemal 5% przy podwyższonych obrotach. Powodem trwającej zwyżki jest publikacja wyników finansowych za rok obrotowy 2017. W tym okresie spółka wypracowała 12,81 mln zł zysku netto, wobec 1,08 mln zł rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 14,74 mln zł wobec 2,13 mln zł zysku rok wcześniej, a skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 105,32 mln zł wobec 49,43 mln zł w 2016 roku. Wyniki są więc znacznie lepsze niż przed rokiem, przychody są wyższe o 113%, a zysk o 1076%. Pozytywny wpływ na wyniki miała realizacja strategii rozwoju, zakładająca m.in. poszerzenie oferty sprzętu medycznego o urządzenia z obszaru terapii. Spółka podała także, że udało się znacząco podnieść marżę netto o niemal 10%. Na wykresie mamy przebicie poziomu poprzedniego dołka oraz lokalnego wierzchołka z początku roku. Wydaje się więc, że popyt ma otwartą drogę przynajmniej do okolic górnej krawędzi kanału spadkowego czyli 11,50 zł.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – JSW, Bogdanka, Polski Bank Komórek Macierzystych

Polwax jest producentem i dystrybutorem rafinowanych i odwanianych parafin, wosków oraz przemysłowych specyfików parafinowych.

polwax
źródło xStation 5

Na drugim biegunie środowej sesji znalazły się akcje spółki Polwax, która mimo niemal 30% zwyżki w tym roku, straciła wczoraj aż 18% przy bardzo wysokich obrotach. To pokazuje jak kruche były to wzrosty, które w szerszym ujęciu niewiele zresztą zmieniły i nadal mamy układ coraz niższej pojawiających się wierzchołków. W najbliższym czasie kurs powinien testować kluczowe wsparcie okolic 6,10 – 6,30 zł. Powodem spadków była publikacja wyników za cały 2018 rok. Spółka wypracowała w tym czasie 17,6 mln zł zysku netto czyli o około 2% więcej niż przed rokiem. Przychody sięgnęły niemal 278 mln zł, co oznacza nieznaczny spadek o około 2%. Wyniki są więc porównywalne, natomiast niepokój rynku wzbudził komentarz, w którym spółka przyznaje, że wynik netto za 2019 rok może spaść nawet o połowę. Powodem ma być zmniejszenie ilości dostaw surowca z grupy Lotos, spadek liczby świadczonych usług laboratoryjnych oraz znaczne ograniczenie współpracy z kluczowym odbiorcą spółki – firmą Bispol. Spółka jednocześnie przyznaje, że będzie pracować nad pozyskaniem nowych kontraktów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here