Naga MarketsSynektik [SNT], ML System [MLS] – Gorące spółki dniaGrupa Synektik, która dostarcza rozwiązania informatyczne dla placówek medycznych, poinformowała wczoraj o zawarciu z firmą Genomtec listu intencyjnego dotyczącego współpracy w zakresie komercjalizacji testów genetycznych w kierunku SARS-CoV-2 opracowanych i produkowanych przez Genomtec oraz ewentualnej inwestycji kapitałowej spółki w Genomtec. Technologia Genomtec umożliwia identyfikację wirusów w materiale wyizolowanym od pacjenta w czasie 20 minut. Możliwe zawarcie umowy o współpracy w zakresie komercjalizacji testów COVID ma nastąpić w terminie do 30 lipca 2020 roku.

  • Synektik powalczy z pandemią, kurs silnie w górę
  • ML System z sukcesem realizuje nowoczesne projekty
  • Kurs spółki testuje tegoroczne maksima

Warto wspomnieć, że od 21 lipca zacznie się tzw. badanie due diligence, które może zadecydować o inwestycji Synektika w tę firmę. Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami między stronami spółka miałaby być wyłącznym dystrybutorem testów COVID na terenie Polski z możliwością rozszerzenia współpracy o dystrybucję testów COVID przez spółkę na innych rynkach.

Synektik z pionowym ruchem

Kurs silnie wystrzelił, podobnie jak wcześniej miało to miejsce przy wiązaniu innych firm z walką z pandemią. Na wykresie cena jest blisko szczytu przy 28 zł i jeżeli tylko nie dojdzie do pogorszenia nastrojów na rynkach akcji, wydaje się, że poziom ten może zostać osiągnięty.

synektik


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

ML System testuje maksima

Bardzo mocno w ostatnim czasie zachowuje się także kurs spółki ML System, która zajmuje się nowoczesnymi technologiami fotowoltaicznymi. Wczoraj spółka poinformowała, że z powodzeniem realizuje projekty strategiczne Quantum Glass oraz Ultra PV. W ramach tego pierwszego, możliwe jest wdrożenie w najbliższym czasie aktywnych szyb z kropką kwantową w branży automotive. Warto tu wspomnieć, że spółka otrzymała niedawno zamówienie na dostawę modułów z powłoką kwantową do centrum turystycznego w norweskim Dalsnibba.

Z kolei projekt Ultra PV to tzw. ultralekkie szkło z powłoką fotowoltaiczną. Produkt już jest dostępny w sprzedaży i spółka otrzymała kilka dużych zamówień od kilku uniwersytetów czy też z niemieckiego przemysłu stoczniowego. ML System, dostrzegając duży popyt na produkty z powłoką kwantową już na etapie produkcji pilotażowej, obserwując jednocześnie szerokie zapotrzebowanie rynku na moduły o dużej powierzchni.

ml system

Pełna sprzedaż tej technologii ma nastąpić w połowie 2021 r. Pod taki przełom toczą się notowania, gdyż mimo korekt, wykres systematycznie pnie się w górę. Obecnie testowane są maksima z początku roku, niezależnie od tego czy dojdzie tu do korekty, wydaje się, że spółka dysponuje technologią, która w długim okresie czasu powinna podtrzymywać popyt na akcje.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here