Naga MarketsGrupa Synektik jest wiodącym dostawcą innowacyjnych produktów, usług oraz rozwiązań IT dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej.

synektik
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas sesji z minionego piątku o około 2% przy całkiem solidnych obrotach, kończąc udany tydzień dla spółki. Powodem zwyżki była publikacja wyników za pierwszy kwartał roku obrotowego. W raporcie można wyczytać, że firma odnotowała w tym czasie zysk netto na poziomie 8,43 mln zł, co oznacza wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem o 170%. Zysk operacyjny wyniósł 10,81 mln zł wobec 4,04 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA sięgnął 11,87 mln zł wobec 4,7 mln zł rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 65,95 mln zł wobec 34,03 mln zł rok wcześniej. Widać więc wyraźną poprawę wyników w każdym odczycie. Widoczny jest także wzrost sprzedaży np. przychody w segmencie sprzętu medycznego i rozwiązań informatycznych osiągnęły rekordowy poziom ponad 60,5 mln zł i były o 108% wyższe niż rok wcześniej. Wykres pokazuje dynamiczne odrabianie strat z zeszłego roku i przełamanie oporu opartego o szczyt z połowy października.

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – Santander, KGHM, mBank

Grupa Mercor celuje w ugruntowanie pozycji lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz umacnianie swojej pozycji jednego z głównych europejskich graczy na rynku biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych.

mercor
źródło xStation 5

Także Mercator poinformował w ubiegły piątek o wyraźnej poprawie wyników. Spółka publikowała raport za trzeci kwartał roku obrotowego (od 1 października do 31 grudnia 2018). Z dokumentu wynika, że zysk netto w tym okresie sięgnął 7,49 mln zł, podczas gdy przed rokiem było to 3,05 mln zł. Zysk operacyjny wyniósł 11,7 mln zł wobec 6,52 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk EBITDA wyniósł 14,29 mln zł wobec 8,7 mln zł rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 103,36 mln zł wobec 85,26 mln zł rok wcześniej. Wyniki łączne za trzy kwartały także wskazują wyraźną poprawę w porównaniu z analogicznym okresem sprzed roku. Zyski EBITDA i EBIT wzrosły odpowiednio o 30% i 37%, cały czas rosną także marże. Spółka wyraziła zadowolenie z wyników oraz wskazała na dobre perspektywy na najbliższą przyszłość. Notowania nadal wyglądają dosyć słabo, pozytywne jest wybicie górą z niewielkiej konsolidacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here