Naga Markets

Synektik [SNT], Inter Cars [CAR] – Gorące spółki dniaKilkunastoprocentowe odbicie na początku nowego roku notuje Synektik. Spółka przez długi okres czasu uklepywała wsparcie w rejonie 27,50 zł, z którego rozpoczęła się obecna zwyżka. Biorąc pod uwagę dynamikę, wydaje się, że cena może szybko wzrosnąć przynajmniej pod opór w rejonie 33 zł. Wczoraj argumentów za dalszym wzrostem dostarczyła Ipopema Securities, wydając nową rekomendację z zaleceniem kupuj i ceną docelową przy 45 zł (wcześniej 40 zł). To sporo powyżej ceny rynkowej.

“Aktualizujemy nasze prognozy i wycenę uwzględniając podpisane w dniu 21 grudnia 2021 r. rozszerzenie umowy dystrybucyjnej z Intuitive Surgical na rynek Czech i Słowacji. W konsekwencji, podnosimy naszą prognozę przychodów spółki w 2021/22E o 31 proc. do 204 mln zł (wzrost o 58 proc. rdr) oraz prognozę znormalizowanej EBITDA o 24 proc. do 35 mln zł (wzrost o 40 proc. rdr)” – podano w raporcie.W stronę oporu 

“Kurs akcji spółki nie zareagował na wiadomość o rozszerzeniu umowy dystrybucyjnej, podczas gdy nasza wycena zwiększa się z 40 zł na akcję poprzednio do 45 zł na akcję obecnie głównie ze względu na podpisany z Intuitive aneks. Biorąc pod uwagę 55 proc. potencjał wzrostu kursu podtrzymujemy rekomendację +kupuj+” – dodano w uzasadnieniu.

synektik


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Rekord i korekta 

Dystrybutor części samochodowych, spółka Inter Cars pochwaliła się wynikami sprzedażowymi za grudzień. W tym miesiącu sprzedaż zrealizowana przez spółki dystrybucyjne grupy zwiększyła się o 34,4% r/r do 1 063 mln zł. Sprzedaż spółki-matki Inter Cars wzrosła o 30,7% r/r do 753,3 mln zł w grudniu. Jej przychody ze sprzedaży w Polsce wzrosły o 26,9% r/r do 500,3 mln zł. Sprzedaż spółek dystrybucyjnych za granicą zwiększyła się o 43,9% r/r do 490,1 mln zł.

intercars

Największe przychody ze sprzedaży spośród zagranicznych dystrybutorów miały w grudniu br. Inter Cars Romania – 85,2 mln zł, Inter Cars Bulgaria – 59,3 mln zł i Inter Cars Ukraine – 50,1 mln zł. Narastająco, od początku roku sprzedaż spółek dystrybucyjnych grupy kapitałowej Inter Cars zwiększyła się o 33,1% do 12 040 mln zł. Na wykresie mamy korektę po tym jak kurs odnotował nowy rekord.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here