Naga MarketsSynektik [SNT], Asbis [ASB] – Gorące spółki dniaGrupa Synektik dostarczająca rozwiązania informatyczne dla placówek medycznych, poinformowała przed kilkoma dniami o wygranej w przetargu organizowanym przez Wojskowy Instytut Medyczny na sprzedaż, dostawę, uruchomienie, przeszkolenia personelu i opieki serwisowej systemu chirurgii robotycznej Da Vinci. Łączna wartość podpisanych dwóch kontraktów wynosi około 16,09 mln zł.

  • Synektik zyskuje przez umowę na testy na COVID-19
  • Kurs już blisko historycznego szczytu
  • Asbis został dystrybutorem Tintri

Warto także przypomnieć, że wcześniej spółka zawarła list intencyjny z firmą Genomtec, który dotyczy współpracy w zakresie komercjalizacji testów genetycznych w kierunku SARS-CoV-2 opracowanych i produkowanych przez Genomtec oraz ewentualnej inwestycji kapitałowej spółki w Genomtec. Technologia użyta w testach ma podawać wynik badania po 20 minutach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Synektik blisko historycznego maksimum

Ostateczna umowa w tej sprawie może zostać zawarta do końca lipca, a więc jeżeli spółki dojdą do porozumienia, w najbliższym czasie można spodziewać się informacji. Spoglądając na wykres widać, że popyt jest w dobrej formie i wczoraj otarł się o historyczne maksima.

synektik


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Asbis z ważną umową

Dystrybutor sprzętu IT, spółka Asbis, poinformowała na swoich stronach, że została dystrybutorem produktów firmy Tintri w Europie Środkowo-Wschodniej, krajach bałtyckich, krajach Zakaukazia, Azji Środkowej, Bliskim Wschodzie i Afryce Północnej. Informacja ta wywoła mocną reakcję strony popytowej.

Tintri to amerykańska firma specjalizująca się w produktach opartych na sztucznej inteligencji przeznaczonych do przechowywania i przetwarzania danych. Podstawową linią produktów firmy Tintri jest VMstore, system pamięci masowej i oprogramowanie ułatwiające zarządzanie w środowiskach danych i środowiskach typu cloud.

asbis

Jest to kolejna podobna umowa co świadczy o tym, że Asbis jest bardzo atrakcyjnym partnerem handlowym do firm, które nie są jeszcze obecne na rynkach, na których działa Asbis. Po za tym spółka co chwilę dostarcza pozytywnych informacji dotyczących wyników oraz płaci wysokie dywidendy. Patrząc przez taki pryzmat, wycena spółki nie jest zbyt wysoka. Na wykresie widać, że cena może zmierzać na tegoroczne maksima powyżej 4,25 zł.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here