Naga MarketsGrupa Synektik jest wiodącym dostawcą innowacyjnych produktów, usług oraz rozwiązań IT dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej.

synektik
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały wczoraj już trzeci dzień z rzędu, tym razem zwyżka sięgnęła niemal 4%. Dzięki czemu kurs znalazł się na nowych maksimach trwającego od połowy września odbicia. Bezpośrednim powodem zwyżki w ostatnich dniach zdają się być publikowane wczoraj szacunkowe dane za trzeci kwartał. Według szacunków, przychody w tym okresie mają wynieść około 24,5 mln zł co oznaczałoby wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem aż o 113%. Osiągnięte przez spółkę wyniki sprzedaży za trzeci kwartał są na rekordowym poziomie i są zgodne z oczekiwaniami spółki. Skrócony raport kwartalny zostanie opublikowany 14 listopada.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: DM BOŚ podnosi ceny docelowe spółek Asbis oraz Asseco Poland

Asbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

asbis
źródło xStation 5

Także Asbis odrabia w ostatnich dniach wcześniejsze straty. Podczas środowej sesji akcje spółki drożały o ponad 4%. Całe odbicie budowane jest na wzrastających obrotach co może sugerować jego kontynuację. Niedawno spółka poinformowała o świetnych danych o przychodach, które w sierpniu wzrosły o 41%. Był to kolejny mocny odczyt od dłuższego czasu. Kilka dni temu wypłynęła także rekomendacja, w której analitycy sugerują kupno akcji z ceną docelową przy 5,50 zł czyli niemal 100% wyżej od ceny rynkowej. W raporcie zasugerowano, że zyski spółki powinny nadal rosnąć w tempie dwucyfrowym. Według autora raportu podwyższenie całorocznych prognoz przez zarząd spółki jest tylko kwestią czasu. Skorygowano także w górę prognozy przychodów oraz zysku netto za cały 2018 rok.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here