Naga MarketsSynektik [SNT], 11 Bit Studios [11B] – Gorące spółki dniaSynektik podpisał umowę z Wielospecjalistycznym Szpitalem Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim dotyczącą sprzedaży, dostawy, uruchomienia, przeszkolenia personelu i opieki serwisowej systemu chirurgii robotycznej da Vinci dla Szpitala, podała spółka przed dwoma dniami. Wartość kontraktu sięga 9,23 mln zł netto. Realizacja dostawy systemu da Vinci nastąpi do dnia 15 stycznia 2021 r. Podpisanie przedmiotowej umowy zostało uznane przez zarząd Synektik za istotne, gdyż jej wartość wynosi ponad 7% skumulowanych przychodów grupy kapitałowej ze sprzedaży za okres ostatnich czterech kwartałów.

    • Synektik z kolejnym kontraktem
    • Umowa warta 7% rocznych przychodów
    • 11 Bit Studios z obniżoną rekomendacją

Wcześniej spółka zdecydowała się na wypłatę dywidendy w wysokości 0,45 zł- na akcję. Powodem był dobry wyniki za ubiegły rok obrotowy, kiedy spółka zarobiła netto 8,81 mln zł. Notowania wyglądają coraz bardziej obiecująco.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nowe maksimum

W ostatnich dniach cena wybiła poziom poprzedniego wierzchołka, co sugeruje kontynuację trendu wzrostowego. W dłuższym okresie czasu celem może być szczyt z końca lipca przy 39 zł.

synektik


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

W kanale spadkowym

Producent gier 11 Bit Studios, otrzymał wczoraj nową rekomendację od BM Noble Securities. Co ciekawe, spółka została negatywnie oceniona. Analitycy przyznali zalecenie redukuj, a cenę docelową obniżyli do poziomu 422,51 zł. Patrząc na wykres, widać że taka wycena to kontynuacja trwającego od końca czerwca ubiegłego roku trend. Zejście do wskazanego poziomu to ruch w kierunku dolnej krawędzi kanału spadkowego. Od kilku dni kurs spada po odbiciu od górnej krawędzi, co także sugeruje dalsze spadki.

11bit

W uzasadnieniu wyceny czytamy, że powodem jest przełożenie premiery Projektu 8 na termin bliżej nieokreślony oraz prognozowany brak premier produkcji własnych w latach 2021–2022 stanowią czynniki niesprzyjające notowaniom akcji spółki w perspektywie najbliższych miesięcy. “Premiera trzeciego dodatku do Frostpunka o nazwie „On the Edge” spotkała się z negatywnym odbiorem graczy – według portalu Steam dodatek pozytywnie oceniło 40% osób, podczas gdy analogiczna ocena dla całej gry „Frostpunk” wynosi na dzień sporządzenia niniejszej rekomendacji 90%” – dodano w raporcie.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here