Naga MarketsMt. Gox - gdzie są nasze pieniądze || Kioshi OtaSyndyk zajmujący się postępowaniem upadłej giełdy kryptowalut Mt. Gox podobno sprzedał duże ilości bitcoinów (BTC) i Bitcoin Cash (BCH) na platformie transakcyjnej BitPoint. Informację podało Cointelegraph Japan.


Informację potwierdzają niekompletne skany transakcji, które można znaleźć tutaj. Sydyk Nobuaki Kobayashi sprzedałby więc kolejne kryptowaluty na dużej giełdzie, by spłacić wierzycieli.

Te artykuły również Cię zainteresują
Długi proces rekompensat

Proces rekompensowania utraconych środków użytkownikom, którzy stracili fundusze na Mt. Gox trwa już parę lat i wywołuje po drodze sporo kontrowersji. Od końca 2017 r., przez pierwszą połowę 2018 r., podejrzewa się, że sprzedaż goxowych kryptowalut wpływa niekorzystanie na kurs bitcoina. W końcu na rynek wrzucane są spore partie cyfrowych walut, które muszą być sprzedane w szybkim tempie.

Obserwatorzy rynku już dawno zauważyli, że Kobayashi oraz jego współpracownicy otwarcie zaczęli używać kanałów sprzedaży głównego nurtu, czym mogą obniżać kurs.

Historia – od Goliata po Ikara

Historia Mt. Gox stanowi zaś dziś idealny scenariusz na film. Jeśli twórcy “Big Short” postanowią kiedyś nakręcić podobną produkcję, mogą sięgnąć właśnie po biografię Marka Karpelesa i dzieje jego firmy. Platforma startowała jako wiodąca giełda bitcoinów. Z powodu niemal braku konkurencji szybko stała się liderem rynku. Niestety niski profesjonalizm w jej zarządzaniu, a przede wszystkim dbaniu o bezpieczeństwo, spowodowało, że giełda została okradziona ze swoim środków w wyniku ataku hakerskiego. W tle pojawił się jeszcze bot “Willy”, który przez długi okres manipulował kursem głównej kryptowaluty na platformie. Teraz Karpeles jest oskarżony o manipulowanie danymi systemu transakcyjnego Mt. Gox. Grozi mu nawet 10 lat więzienia. Sąd w Tokio ma orzec w tej sprawie 15 marca 2019 r.

Niesławny rekord w kwestii skali skradzionych walut cyfrowych pobiła dopiero giełda Coincheck, która utraciła kryptowaluty o wartości 534 milionów dolarów.

[adrotare group=”34″]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here