Naga MarketsMark Karpeles, ex-CEO giełdy MtGox
Giełda MT Gox, która odpowiadała niegdyś za 80% światowego handlu Bitcoinem już w 2014 roku złożyła wniosek o upadłość, po tym jak w wyniku rzekomego ataku hakerskiego zrabowano z niej część środków. Syndyk upadłej giełdy sprzedaje teraz jej cyfrowe tokeny za ponad 400 mln USD.

Syndyk za pozwoleniem Sądu dokonał sprzedaży 35.841 Bitcoinów (BTC) za około 362 mln USD oraz oraz 34.008 BCC (Bitcoin Cash) za blisko 45 milionów dolarów, co łącznie daje 407 mln USD.

W raporcie syndyka nie podano na jakiej giełdzie dokonano transakcji sprzedaży, jednak podejrzewa się, że operacja miała miejsce na kryptowalutowej giełdzie Kraken. Sprzedaży dokonywano od grudnia 2017 roku do lutego br.

Kwoty uzyskane ze sprzedaży wydają się być dokładną kwotą roszczeń przy ekwiwalencie 400 dolarów za Bitcoina. Mark Karpeles, ex-CEO MT Gox sugeruje, że nie jest to wcale zbieg okoliczności.

Syndyk dysponuje jeszcze majątkiem MT Gox w postaci 165.000 Bitcoinów wartych obecnie około 1,5 mld USD, a także taką samą ilość BCC o wartości kolejnych 150 milionów dolarów. Na razie jednak nie wiadomo, co stanie się z tymi funduszami.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here