Naga MarketsSyndyk nieistniejącej już giełdy kryptowalut Mt. Gox sprzedał kolejne bitcoiny i jednostki bitcoin cash o wartości 25,98 miliardów jenów (230 milionów USD).


Sprzedaży dokonano w okresie od 10. spotkania wierzycieli, które odbyło się 7 marca, powiedział  Nobuaki Kobayashi we wtorek. W poprzedniej rundzie sprzedaży majątku upadłej platformy sprzedano cyfrowe monety o wartości 43 miliardów jenów. Miało to miejsce sześć miesięcy temu poinformował syndyk.

Wieloryb z Tokio

Krypto-inwestorzy ściśle śledzą wszelkie ruchy Kobayashiego, który znany jest w kręgach kryptowalutowych jako “wieloryb z Tokio” z powodu ogromnej liczby kontrolowanych cyfrowych monet.

Japońska Mt. Gox, niegdyś największa giełda bitcoinów na świecie, złożyła wniosek o ochronę przed wierzycielami cztery lata temu, po tym, jak ujawniono, że straciła 850 000 bitcoinów. Wówczas jej dług względem byłych klientów był warty około 500 milionów dolarów, ale teraz wyniósłby ponad 5 miliardów dolarów.

Upadła firma, która później stwierdziła, że ​​odzyskała około 200 000 bitcoinów, oskarżyła hakerów o ich utratę.

Na podstawie danych wiemy, że ostatnia pula sprzedanych monet uzyskała średnią cenę 8 100 USD za 1 bitcoina.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Historia upadku

Historia Mt. Gox nadaje się na scenariusz do dobrego thrillera. Upadkiem giełdy zostało dotkniętych 24 000 wierzycieli.

Z pewnością było to jedno z najsłynniejszych wydarzeń w historii kryptowalut. Upadek giełdy był zbieżny z pęknięciem bańki na BTC w 2014 r. Ponadto w czasie śledztwa na jaw wyszły manipulacje kursem bitcoina, czego dopuściły się władze giełdy.

Mt. Gox święcił tryumfy i był liderem rynku do upadku w 2014 r. W tamtym czasie 70 procent globalnego rynku wymiany bitcoinów zachodziło na platformie. Społeczność walut cyfrowych śledziła przez ostatnie lata proces sądowy dotyczący włamania na giełdę. Przez pewien czas istniało też ryzyko, że wierzyciele nie odzyskają już swoich bitcoinów.

Niesławny rekord w kwestii skradzionych walut cyfrowych pobiła dopiero giełda Coincheck, która utraciła kryptowaluty o wartości 534 milionów dolarów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here