Naga MarketsMimo, że kolejny tydzień zbliża się powoli ku końcowi, to najważniejsze jego wydarzenie wciąż jeszcze przed nami. Mowa tu oczywiści o rozpoczynającym się dziś sympozjum w Jackson Hole. Niektórzy obserwatorzy rynku postrzegają tę konferencję jako potencjalnie kluczowy moment, w którym prezes amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed) Jerome Powell mógłby przedstawić wskazówki na temat ograniczenia skupu aktywów przez Fed o wartości 120 mld USD miesięcznie, które wspierały rynek po kryzysie wywołanym wybuchem pandemii koronawirusa.

Fed wstrzyma się z ogłoszeniem taperingu

Wiele osób uważa jednak, że w sytuacji, gdy wśród członków Fed nadal panuje konsensus co do tego, kiedy należy zmniejszyć skalę skupu obligacji, Fed będzie chciał wpierw zobaczyć nadchodzące dane o zatrudnieniu i inflacji oraz więcej informacji na temat wpływu wariantu Delta koronawirusa na gospodarkę nim przedstawi konkretny plan normalizacji polityki pieniężnej.– Odnosi się wrażenie, że rynki i inwestorzy podchodzą do tego wydarzenia z neutralnym nastawieniem i nie podejmują żadnych dużych zakładów w ten czy inny sposób – powiedział Anders Persson, dyrektor inwestycyjny Nuveen.

Nawet jeśli tapering się rozpocznie, niektórzy twierdzą, że jest mało prawdopodobne, aby Fed wywołał „taper tantrum” podobne do tego z 2013 r., kiedy szef Fed Ben Bernanke powiedział ustawodawcom, że bank centralny może zwolnić tempo skupu aktywów, co spowodowało gwałtowny wzrost rentowności obligacji.

Jason England, zarządzający portfelem obligacji globalnych w Janus Henderson Investors, uważa, że dopóki nie otrzymamy więcej danych i nie zbliżymy się do zdecydowanych poglądów na temat taperingu ze strony konsensusu (Federalnego Komitetu Otwartego Rynku), nie zobaczymy zbyt wielkiej zmienności na obligacjach skarbowych.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: purple trading | enea kurs akcji | mercator gpw | mwig40 notowania | wykres btc | giełda ten square games | akcje oncoarendi | notowania pko |

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułBismuth – zabójca ethereum?
Następny artykułCena ropy naftowej WTI w dół w czwartek, przerywa wzrostową passę
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here