Naga MarketsNa kontach polskich firm zamrożone jest ponad 40 mld zł, co daje możliwość zapewnienia pracownikom dostępu do swoich środków w momencie, gdy je zarobią. Wykorzystuje to polski Fintech Symmetrical działający w sektorze płatności, proponując nowe podejście do systemy zaliczkowego i dając możliwość wypłaty zarobionych środków nie w skali miesięcznej, czy tygodniowej lecz w każdym momencie. Więcej na temat projektu w Comparic24.tv, gdzie gościem był prezes Symmetrical, Piotr Smoleń.


Symmetrical: każdy dzień może stać się dniem wypłaty

FinTech Symmetrical chce zmienić podejście pracowników oraz pracodawców do rozliczenia się za wykonywaną pracę. Zamiast czekać „do pierwszego” lub „do dziesiątego” pracownik poprzez aplikację Symmetrical może w każdej chwili sięgnąć do zarobionych przez siebie pieniędzy w zależności od przepracowanych dni roboczych. Taka forma na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od przysłowiowej zaliczki, została jednak opakowana w nowe rozwiązania technologiczne bankowości i płatności mobilnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pracodawca automatycznie potrąca należne wypłaty na życzenie i raty pożyczek z wynagrodzenia pracownika. Następnie, poprzez platformę Symmetrical, przekazuje potrącone środki do podmiotów finansujących. Pracodawca ma swobodę wyboru czy subsydiować koszty zaliczek i pożyczek – tłumaczy Piotr Smoleń, prezes Symmetrical.

Symmetrical twierdzi, że oferowany przez nich system to łatwy i szybki dostęp do pieniędzy, niskie koszty pożyczek oraz etyczne zasady dla pracowników. Pracodawcy mogą natomiast zwiększyć motywację zatrudnionych, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów integracji.

– Wszystkie rozwiązania oferowane przez Symmetrical w ramach tzw. finansów pracowniczych mają na celu – w przypadku pracowników – zwiększenie ich komfortu finansowego poprzez dostęp do prostych, etycznych, oszczędzających czas i pieniądze produktów, natomiast dla pracodawców oznaczają możliwość oferowania benefitu finansowego dla pracowników, który pozwala spełniać zróżnicowane potrzeby obecnie zatrudnionych w firmie, a w kontekście potencjalnych pracowników może być wyróżnikiem na rynku pracy i ułatwić pozyskanie największych talentów. Obecnie udostępniane przez nas etyczne produkty finansowe to dopiero początek naszej drogi. W dłuższej perspektywie planujemy również rozwój w obszarze produktów oszczędnościowych i inwestycyjnych – zaznacza Daniel Wartołowski, drugi z założycieli spółki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here