Naga Markets2016-07-13_AMO-logoCykl All Markets Online powstał we współpracy z Windsor Brokers, który jako jedyny broker działający na polskim rynku oferuje tak bogaty wachlarz instrumentów. AMO to ponad 620,000 instrumentów finansowych udostępnionych dla handlu online. Dowiedz się więcej.


Rzut oka na rynek, poniedziałek 21 listopada:

  • FACEBOOK (NASDAQ, ticker FB) odkupi po raz pierwszy w swojej historii własne akcje z rynku za kwotę 6 mld dolarów. Odkup będzie miał miejsce w pierwszym kwartale 2017 roku, a dokładne daty i cena po jakiej akcje zostaną odkupione zależy od wielu czynników w tym kondycji rynku oraz innych okazji inwestycyjnych spółki. Cena akcji podczas przedsesyjnych notowań rośnie o 1,26%.
  • W poniedziałek dużo mówi się o ropie. Rano wypowiedź prezydenta Rosji, który ocenia zmniejszenie produkcji ropy jako „bardzo prawdopodobne” wywołała gwałtowne wzrosty (czytaj więcej: cena na listopadowych maksimach). Dodatkowo Goldman Sachs podniósł swoją prognozę ceny ropy WTI do 55$ w pierwszej połowie roku 2017.
  • Bieżący tydzień będzie krótszy dla amerykańskich inwestorów. W czwartek w USA obchodzone jest Święto Dziękczynienia, a w piątek sesja giełdowa jest skrócona. Z drugiej strony jednak w środę inwestorzy poznają protokoły z ostatniego posiedzenia FOMC, co może rozruszać handel w ostatnim pełnym dniu handlu w tym tygodniu.

Symantec (NASDAQ, ticker: SYMC) kupi spółkę LifeLock (NYSE, ticker: LOCK) za cenę 24$ od pojedynczej akcji co daje wartość transakcji równą 2,3 mld dolarów. Transakcja uzyskała już zgodę zarządów obu spółek, a jej finalizacja planowana jest na pierwszy kwartał 2017 roku. Informacja ta wywołała euforię wśród inwestorów LifeLock. Akcje tej spółki jeszcze w piątek wyceniane były na 20,75$ (poziom z piątkowego zamknięcia notowań). Akcje spółki drożeją w poniedziałek podczas przedsesyjnych notowań o 14,17% osiągając obecnie poziom 23,69$ za akcję.

Po połączeniu obu spółek Symantec zostanie liderem rynku oprogramowania antywirusowego. Stanie się również największą tego typu spółką na świecie z łącznym rocznym dochodem 2,3 mld dolarów (biorąc pod uwagę zeszły rok fiskalny dla obu przedsiębiorstw).

Transakcję skomentował Greg Clark CEO firmy Symantec: „Jak wszyscy wiemy poziom przestępstw w cyber świecie osiągnął obecnie poziom krytyczny. LifeLock jest firmą, która zapewnia identyfikację i ochronę swoich klientów przed cyber przestępstwami. Posiada obecnie ponad 4,4 miliona zadowolonych klientów i ta liczba stale rośnie. W połączeniu naszej aplikacji Norton z LifeLock będziemy w stanie zapewnić wszechstronną i jeszcze lepszą ochronę naszym klientom”.

Na wykresie spółki Symantec Corp. szczytem z ostatnich lat pozostaje poziom 27.00$. Dopóki ten opór nie zostanie przełamany trudno liczyć tutaj na rozpoczęcie się nowe impulsu wzrostowego. Z drugiej strony od dołu cena respektuje leniwie rosnącą linię trendu. Obecnie linia trendu znajduje się w rejonie 17.00$ (wykres dla interwału W1). W krótszym terminie dla kierunku ruchu większe znaczenie będzie miało przełamanie najbliższe wsparcia na poziomie 23.30$ lub ewentualnie najbliższego oporu na poziomie 25.50$ (poniższy wykres dla interwału D1).

Wykres Symantec dla interwału D1. All Markets Online.
Wykres Symantec dla interwału D1. All Markets Online.

BIORĘ UDZIAŁ W WEBINARZE


Wykres Symantec dla interwału W1. All Markets Online.
Wykres Symantec dla interwału W1. All Markets Online.

Powyższe wykresy pochodzą z platformy AMO oferowanej przez Windsor Brokers. Windsor brokers oprócz platformy AMO oferuje również handel na platformach MT4 i GWAZY.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here