Naga MarketsSylwester Suszek: hodlowanie bitcoina (BTC) i etheru (ETH) to najlepsza strategiaSylwester Suszek, prezes giełdy BitBay, był gościem Comparic24.tv. Powiedział o tym, czy bitcoin jest cyfrowym złotem i czy warto kupować BTC i ETH na dłuższy okres.

  • Suszek przyznaje, że liczba klientów jego giełdy rośnie, choć do boomu na skalę tego z 2017 r. jeszcze trochę nam brakuje.
  • Podkreślił, że najlepszą strategią na rynku BTC jest hodlowanie. Radził też, by każda osoba, która chce inwestować w kryptowaluty, najpierw poczytała nt. samej technologii blockchain.
  • Jego zdaniem BTC to już dziś cyfrowe złoto.

Sylwester Suszek przyznaje że jest hodlerem Bitcoina i Etheru

Jak przyznaje Suszek, zainteresowanie kryptowalutami rośnie, ale nie jest jeszcze na poziomie sprzed 3 lat.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Dużego boomu jak w 2017 roku jeszcze nie odnotowujemy, widzimy jednak coraz większe zaangażowanie kryptowalutami. Musimy pamiętać, że próg 20 tysięcy dolarów nie został jeszcze przekroczony, a wzrost jest stosunkowo znikomy w stosunku do tego co działo się w 2017 roku, bo pamiętajmy, że rajd zaczynał się od 8 tysięcy dolarów i w dwa miesiące skończył się przy kwocie 20 tysięcy dolarów. Rejestracja jest troszeczkę zwiększona, jednak nie jest tak duża jak trzy lata temu. Zainteresowanie jest trochę swobodniejsze i bardziej racjonalne niż w 2017 roku – mówił prezes giełdy BitBay.

Sugeruje jednak, że najlepszą strategią na rynku kryptowalut jest hodlowanie, czyli kupowanie i trzymanie cyfrowych walut na długi okres.

Uważam, że hodlowanie kryptowalut, głownie bitcoina czy też etheru, ma swój duży plus. Oczywiście w perspektywie czasu, ale nie pół roku czy roku, ale trochę dłuższego okresu – dodał.

Ma rację, bowiem sam ether dwa lata temu kosztował nieco ponad 100 USD, zaś dziś ok. 600 USD.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Bitcoin to nowe złoto?

Potem w wywiadzie pojawił się temat, który intryguje dziś wielu inwestorów. Mianowicie, czy BTC to cyfrowe złoto. Suszek nie ma wątpliwości.

Jestem przekonany, że to cyfrowe złoto, a to ze względu na to, że jest to aktywo, które dopiero jest [na rynku] 12 lat. Pokazało bardzo dużo. Jeśli kupujemy złoto i chcemy je za 2-3 tygodnie sprzedać, też mamy różnego rodzaju wahnięcia kursu. Przy bitcoinie jest bardzo podobnie, ale uważam, że jeśli chodzi o samą technologię i to, co reprezentuje dziś bitcoin, co daje na rynku światowym, to faktycznie możemy BTC porównywać do złota – mówił. – Pamiętajmy, że mamy ograniczoną liczbę coinów – 21 mln – których dziś jeszcze w pełnej emisji nie ma, bo mamy dopiero ok. 19 mln. Dodając utracone bitcoiny, jestem przekonany, że ta wartość w nadchodzącej dekadzie będzie rosła – dodał.

Jego zdaniem to już nie kwestia tylko wiary społeczności, ale technologii blockchain.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here