Naga MarketssygnitySygnity odnotowało 4,55 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. r. fin. 2018/2019 (1 kwietnia – 30 czerwca 2019) wobec 5,02 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 6,48 mln zł wobec 5,33 mln zł straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 56,94 mln zł w III kw. r. fin. 2018/2019 wobec 68,71 mln zł rok wcześniej.

W I-III kw. r.fin. 2018/2019 (1 październik 2018 – 30 czerwca 2019) spółka miała 19,82 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 1,66 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 181,88 mln zł w porównaniu z 239,98 mln zł rok wcześniej. EBITDA wyniosła 30,88 mln zł wobec 11,98 mln rok wcześniej.

“Przeprowadzona restrukturyzacja grupy przynosi nadspodziewanie dobre efekty. W ostatnich kilkunastu miesiącach udało nam się przede wszystkim rozwiązać nierentowne kontrakty, które nie tylko powodowały bieżące straty, ale też ciążyłyby na zyskowności firmy w przyszłości. Jednocześnie przeprowadziliśmy szeroko zakrojony program redukcji kosztów operacyjnych. Największe, ponad 90-procentowe, oszczędności uzyskaliśmy w pozycji „zużycie materiałów i energii”, zaś o 40 proc. zmniejszyliśmy koszty usług obcych, a o 14 proc. koszty

wynagrodzeń” – wymienił wiceprezes Sygnity Mariusz Jurak, cytowany w komunikacie.

“Jednym z najistotniejszych elementów restrukturyzacji było także uzyskanie porozumienia z wierzycielami. Było to m.in. możliwe dzięki wykupowi obligacji, który przeprowadziliśmy ze środków pozyskanych z emisji akcji. Obecnie struktura naszego bilansu jest ‘zdrowa’, a spółka bez problemu na bieżąco obsługuje zadłużenie. Warte podkreślania jest przy tym, że wskaźnik dług netto/EBITDA kształtuje się na poziomie ok. 2,2” – dodała członek zarządu ds. finansowych Sygnity Inga Jędrzejewska, cytowana w komunikacie.

“Naszym celem na najbliższe kwartały jest utrzymanie wysokiej dyscypliny kosztowej oraz pozyskiwanie nowych kontraktów, których marżowość będzie zbliżona do obecnej. Mamy również ambitne plany rozwojowe, o których, mam nadzieję, będziemy mogli wkrótce powiedzieć” – dodał Jurak.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-III kw. r.fin. 2018/2019 wyniósł 19,21 mln zł wobec 12,68 mln zł zysku rok wcześniej.

Źródło: ISBnews

Orbex
gpw

Sytuacja na wykresie:

Spółka była gwiazdą dzisiejszej sesji rosnąc o około 30%. Jest to bardzo mocna reakcja na poprawę wyników. Na wykresie mamy jeszcze przestrzeń do wzrostów, przynajmniej do górnej krawędzi kanału. Możliwe jednak, że odbicie wsparte fundamentami, doprowadzi do trwalszej poprawy sytuacji.

sygnity

Czytaj także: Forever Entertainment [FOR] – duże nadzieje na Gamescom, czas na nowe szczyty? – analiza na zamówienieConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here