Naga MarketsSygnity z mocną poprawą wyników. Blisko wybicia ważnego oporu - zapiski giełdowego spekulantaPo zamknięciu czwartkowej sesji, raport z wynikami za rok obrotowy (1 październik 2019 – 30 wrzesień 2020 roku) przekazała informatyczna spółka Sygnity, która od dłuższego czasu mocno zyskała za sprawą pozytywnych rekomendacji. Prognozy poprawy wyników sprawdziły się. W ostatnim roku Sygnity odnotowało 29,21 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 15,93 mln zł zysku rok wcześniej. Przechody ze sprzedaży sięgają 230 mln zł wobec 234 mln zł przed rokiem. Spadek przychodów nie jest jednak złym zjawiskiem, gdyż wynika z rezygnacji z mało rentownych kontraktów.

  • Sygnity poprawia wyniki
  • Zdaniem Dm mBanku IV kwartał rozczarował
  • Obniżona rekomendacja do 10,70 zł

Zysk operacyjny wyniósł 36,89 mln zł wobec 29,37 mln zł zysku rok wcześniej. W dodatku, spółka spłaciła około 18 mln zł zadłużenia. Najmocniejsza rekomendacja DM mBanku zakładała mocną poprawę wyników i wzrost notowań do okoli 10,70 zł. Wydaje się, że nadal jest to realne do osiągnięcia, mimo że okres świąt może nie służyć stornie popytowej. W piątek, już po ukazaniu się wyników, DM mBanku obniżył wycenę o 0,10 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Próba wybicia

Powodem jest słabszy wynik od prognoz w ostatnim kwartale roku. Wykres wskazuje na próbę wybicia oporu przy niemal 9 zł. Prawdopodobnie więc, sięgnięcie po 10,70 zł może być już tylko kwestią czasu. Tym bardziej, że przyszły rok nadal powinien sprzyjać branży IT.

sygnity


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here