Naga MarketsSygnity jest dostawcą rozwiązań informatycznych, obejmujących konsulting, outsourcing oraz realizację projektów IT.

sygnity

Spółka ma bardzo długą historię notowań i starsi inwestorzy zapewne pamiętają zupełnie inne wyceny firmy. Aktualnie kurs znajduje się blisko historycznych minimów i oscyluje między 2 a 3 zł. Niedawno notowania nieco odżyły po zaskakująco mocnym raporcie kwartalnym. Udało się osiągnąć większe zyski przy niższych przychodach. Zysk netto wyniósł 19,8 mln zł po trzech kwartałach łącznie, na tle zaledwie 1,7 mln zł straty przed rokiem. Wyniki sugerują i tak też uważa Zarząd, że przeprowadzona restrukturyzacja zaczyna przynosić dobre efekty. Powinno to znaleźć odbicie w kolejnych raportach. Rynek dobrze też zareagował na zmianę prezesa, co może przykryć złe wrażenie m.in. po wcześniejszej akcji CBA w spółce.

Odbicie rozpoczęte w połowie sierpnia cały czas się utrzymuje i dynamika ruchów wzrostowych jest mocniejsza niż spadkowe korekty w tym okresie. Także obroty sugerują, że wzrosty mogą być kontynuowane. Technika sugeruje atak na górną krawędź kanału, a jeżeli doszłoby do wybicia, kolejnym celem będą okolice 3 zł. Wydaje się, że jedną z przeszkód przed poprawą sytuacji spółki mogą być wysuwane wobec niej roszczenia dawnych kontrahentów. Jeżeli jednak i w tej kwestii zaczną napływać umiarkowanie pozytywne informacje, wydaje się, że najgorsze czyli nierentowne kontrakty, spółka będzie miała już za sobą.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Zobacz także: Akcje PGE znowu tanieją. Spółka podtrzymuje plany dywidendowe

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here