Naga MarketsSygnity to producent oprogramowania, zajmujący się tworzeniem zaawansowanych systemów informatycznych dla firm oraz świadczeniem usług IT.

sygnity

Jedną z gwiazd środowej sesji była spółka Sygnity, której akcje drożały o niemal 30%. Potężna reakcja popytowa miała miejsce po tym, jak kurs wyznaczył historyczny dołek notowań. Powodem odbicia była jednak publikacja zaskakująco dobrych danych okresowych, które padły na mocno wyprzedany grunt. Spółka odnotowała w III kwartale roku finansowego 2018/19 4,55 mln zł zysku netto. Przed rokiem było to ponad 5 mln zł straty. Zysk operacyjny wyniósł 6,48 mln zł wobec 5,33 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 56,94 mln zł wobec 68,71 mln zł rok wcześniej. Mocną poprawę widać także w zsumowanych wynikach za trzy kwartały. Widać więc, że prowadzona w firmie restrukturyzacja przynosi wymierne efekty. Na wykresie można wyznaczyć kanał spadkowy. Niebawem cena powinna atakować górną krawędź. Tak mocne wyniki powinny zmienić nieco sytuację techniczną i wydaje się, że może to nie być tylko jedna sesja nagłego odbicia. Jeżeli tak się stanie, w dłuższym okresie, kurs powinien dotrzeć na tegoroczne maksima powyżej 3,20 zł.

Zobacz również: Akcje Bloober Team niebawem po 100 zł. Ogromne nadzieje z debiutem “Blair Witch”

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa.

ursus
źródło xStation 5

Drugą silnie drożejącą spółką podczas sesji ze środy był Ursus. Jego akcje drożały o ponad 12% przy najwyższych obrotach od początku lipca. Powodem wzrostów była informacja o tym, że spółka podpisała z firmą Möre Maskiner AB list intencyjny, na podstawie którego rozpoczęto negocjacje, dotyczące złożenia przez Möre Maskiner AB zamówienia na 1 000 sztuk przyczep produkcji Ursus przeznaczonych na rynek szwedzki. Kontrakt miałby zostać zrealizowany do końca pierwszej połowy 2021 roku, a pierwsze dostawy odbyłyby się jeszcze w bieżącym roku. Reakcja na wykresie nie dziwi, warto jednak pamiętać, że od dłuższego czasu spółka jest dość emocjonalna tzn. pojawiają się chwilowe wyskoki notowań. Szersza sytuacja zarówno techniczna jak i fundamentalna firmy nie jest najlepsza, dlatego sukcesem byłby wzrost notowań do okolic 1 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here