Naga MarketsSpółka branży IT. Swoją działalność koncentruje w sześciu sektorach gospodarki: bankowo-finansowym, przemysłowym, telekomunikacyjnym, użyteczności publicznej, opieki zdrowotnej i administracji publicznej.

Na wykresie tygodniowym obserwujemy trwający od początku 2007 roku trend spadkowy. Obecnie cena zaczyna atakować ostatni szczyt tego trendu. Jak pokazuje przeszłość, w taki sposób rozpoczynały się dwa większe ruchy wzrostowe. Pojawia się więc pewna szansa, tym bardziej, że przy ostatnim dołku pojawił się spory wolumen. Jeżeli dojdzie do wybicia, wydaje się, że można oczekiwać w dłuższym terminie wzrostów do okolic linii trendu.

Handluj akcjami 29 polskich spółek poprzez kontrakty CFD – sprawdź aktualną ofertę BossaFX.

Wykres dzienny zdaje się potwierdzać analizę wyższego interwału. Można tu wyznaczyć przyspieszoną linię trendu spadkowego od kwietnia 2015 roku, która łączy kilka ważnych wierzchołków. Pod koniec stycznia linia została wybita co można uznać za wstępny sukces. Kluczowy jest jednak opór przy 6,50 zł. Dopiero jego wybicie może oznaczać dalsze wzrosty z celem przy kolejnym oporze w rejonie 9 zł czyli serią szczytów sprzed roku, które pokrywają się z długoterminową linią trendu. Patrząc na okres od sierpnia, wydaje się, że są pewne szanse na wybicie. Pod koniec spadków pojawił się duży wolumen, a po okresie konsolidacji doszło do dynamicznych wzrostów. Okres spadkowy między listopadem a grudniem charakteryzuje się znacznym obniżeniem obrotów. Od początku roku cena znowu rośnie, a wraz z nią obserwujemy wzrost obrotów. Są to pozytywne sygnały, które moim zdaniem dają spore szanse na wybicie oporu. Poważną próbę dokonania tego mieliśmy podczas wczorajszej sesji. Jeżeli uda się poprawić jej maksimum to prawdopodobieństwo kontynuacji zwyżki znacząco wzrośnie.

Przyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here