Naga MarketsSygnity korzysta na pandemii. Kurs sięgnie 8 zł? - zapiski giełdowego spekulantaProducent oprogramowania Sygnity przekazał w miniony piątek raport z wynikami za pierwsze półrocze przesuniętego roku finansowego (okres od 1 października 2019 do 31 marca 2020). W tym okresie spółka miała 13,35 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 15,27 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 19,92 mln zł wobec 19,87 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk EBITDA wyniósł 28,07 mln zł, wobec 23,99 mln zł rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 122,97 mln zł wobec 122,64 mln zł rok wcześniej.

  • Sygnity pozytywnie zaskoczyło wynikami
  • Realny wzrost zysku netto o 40%
  • Kurs mocno w górę

Wyniki były więc dość zbliżone rok do roku, jednak wpływ na raport miał o wdrożenie księgowego standardu MSSF 16. Ponadto w przychodach zostały ujęte wcześniejsze, nisko rentowne projekty. W dodatku wynik netto za poprzednie półrocze był zawyżony wykupem obligacji. Jeżeli odejmiemy te czynniki to realny wynik netto zwiększył się rok do roku o niemal 40%.

Sygnity w kierunku 8 zł

W tym czasie spółka dokonała także spłaty części swoich zobowiązań. Spółka podała, że podobnie jak branża IT, nie odczuła wpływu pandemii, a wręcz przeciwnie, zauważa zwiększone zainteresowanie wdrażaniem cyfryzacji w firmach. Reakcja rynku jest potężna i wczoraj kontynuowane było odbicia z piątku. Teraz jedynym docelowym poziomem mogą być maksima z 2017 roku w rejonie 8 zł.

sygnity


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here