Naga Markets

Sygnis oczekuje zyskowności biznesu w br., planuje przejęcia w branży druku 3D - wywiadWarszawa, 30.08.2022 (ISBnews/ ISBtech) – Sygnis planuje kolejne przejęcia w polskiej branży druku 3D i komercjalizację maszyn własnej produkcji, poinformował ISBtech prezes Andrzej Burgs. Spodziewa się uzyskania “sensownych przychodów” i zysku bieżącego w listopadzie/grudniu tego roku.

“Wraz z akwizycją ZMorph, wchodzimy na ścieżkę przejęć szybciej niż planowaliśmy. Nasze długofalowe plany obejmują również przejęcie producenta filamentów. Mamy już na oku kilka podmiotów. Interesują nas także komplementarne firmy z branży druku 3D, zajmujące się takimi obszarami technologicznymi, jak przetwarzanie tworzyw termoplastycznych FDM/FFF, fotopolimeryzacja żywic czy spiek laserowy proszków. Chcemy mieć w pełni kompleksową ofertę i być pierwszym wyborem dla klientów. Poprzez przejęcia chcemy zwiększyć produkcję w Polsce, aby podstawową działalność w branży 3D mieć w kraju, a skalę biznesu rozwijać międzynarodowo” – powiedział ISBtech Burgs podczas konferencji Deep_Tech Investor Day organizowanej przez GPW i InnerValue.Zaznaczył, że przejęcie ZMorph oznacza dla Sygnis globalizację biznesu.

“Chcemy sprawić, by te maszyny były znów najbardziej pożądanymi na rynku. Planujemy ich gruntowne odświeżenie i ponowną odsłonę rynkową na listopad/ grudzień. W przyszłym roku chcemy pójść ścieżką wzrostu handlowego,dzięki sieci dystrybucji ZMorph” – dodał prezes.

Wskazał, że Sygnis wybiera się na tegoroczne targi druku 3D Formnext we Frankfurcie, gdzie pojawi się 35 pracowników Grupy Sygnis, w szczególności zespół naukowy. Spółka wybiera się również na MSPO w Kielcach, gdzie pokaże systemy serwisowe dla wojska.

“Na jesieni zaprezentujemy F-NIS 23151 – wysokomarżową maszynę w pierwszej edycji dedykowaną dla instytutów na terenie UE. Pierwszych 300 maszyn będzie gotowe do połowy września w segmencie ok. 5 tys. euro. Model został sprawdzony przez użytkowników instytucjonalnych w Polsce. W tym roku także chcemy zamknąć jeden z case’ów wdrożeniowych Syglass. Projekt jest na finiszu aplikacji u klienta. W 2023 r. planowana jest komercjalizacja maszyn 3D: Plumbo, dedykowanej sektorowi energetycznemu i Sygpast – do pneumatycznego drukowania past silikonowych. Z kolei w 2024 zakładamy premierę biodrukarki Sygbio oraz otwarcie biura w USA” – wymienił Burgs.

Zaznaczył, że spółka w tym roku chce pokazać “sensowne przychody i dodatni wynik za cały rok”. Zakłada reinwestowanie wypracowanych zysków w dalszy wzrost biznesu.

“Do końca roku chcielibyśmy rozliczyć kontrakty z drugiego kwartału. W trzecim kwartale rozpoznamy przychody z umowy w Bułgarii na dostawy mikroskopów. Jest to dla nas bardzo perspektywiczny rynek. Rozpoczęliśmy od dostaw dla bułgarskiego odpowiednika PAN. Widzę sporo szans biznesowych w Bułgarii w segmencie biodruku 3D i sprzętu science” – wskazał prezes.

XTB

Ponadto Sygnis rozważa dofinansowanie dynamiki rozwoju.

“Chcielibyśmy zrobić emisję akcji, żeby przyspieszyć rozwój naszego biznesu. Liczymy, że w przyszłym roku przystąpimy do tego procesu” – podsumował Burgs.

Sygnis SA to spółka deeptech prowadząca projekty badawczo-rozwojowe w zakresie technologii hardware’owych. Wywodząca się z dziedziny druku 3D, Sygnis obecnie pracuje nad kilkudziesięcioma projektami, rozwiązując problemy w obszarach nowych technologii przyrostowych, biotechnologii, energetyki i nanotechnologii. Trzonem firmy są interdyscyplinarne zespoły specjalistów i naukowców, a także silny dział sprzedaży dystrybuujący rozwiązania partnerów biznesowych spółki. Sygnis jest notowana na rynku NewConnect od grudnia 2021 roku.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułNeuca spodziewa się dwucyfrowego wzrostu rynku hurtu aptecznego w II poł. 2022 r.
Następny artykułPKN Orlen przedłuża rabat 30 gr/l paliwa dla uczestników programu Vitay do 15 września br.
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here