Naga MarketsSygnia Asset Management, duża firma inwestycyjna z Republiki Południowej Afryki, ogłosiła plany otwarcia giełdy kryptowalutowej. BusinessTech donosi, że spółka zarządzająca aktywami o łącznej wartości 14,5 mld USD planuje otworzyć giełdę SygniaCoin w trzecim kwartale tego roku.

„Planujemy uruchomienie SygniaCoin w trzecim kwartale 2018 roku. Rynek kryptowalut rozwija się w niebywałym tempie w RPA oraz w skali globalnej, co pozwoli nam na przyciągnięcie krajowych i międzynarodowych środków” – skomentowała plany spółki jej prezes – Magda Wierzycka.

„Dzięki skupieniu się na technologii finansowej, Sygnia może stać się pierwszą dużą instytucją finansową oferującą inwestorom bezpieczną platformę tradingową wspieraną przez międzynarodową infrastrukturę, dobrze zaprojektowane działanie oraz integrację ze standardowymi produktami oszczędnościowymi” – dodała Wierzycka.

SygniaCoin ma oprzeć swoją działalność operacyjną i bezpieczeństwa na frameworku BitLicense zaadoptowanym przez nowojorski Departament Usług Finansowych, który jest uważany za jeden z najbardziej rygorystycznych systemów na giełdach kryptowalutowych. Dzięki temu spółka będzie mogła zaoferować jeszcze lepsze usługi inwestorom instytucjonalnym.

Poza tradingiem, użytkownicy będą mogli także przechowywać kryptowaluty na swoim koncie oraz inwestować w inne aktywa. Sygnia stworzy również fundusz, w którym będzie inwestować w szereg kryptowalut w imieniu swoich klientów. Wierzycka liczy na wsparcie banku centralnego RPA w kwestii regulacji dotyczących kryptowalut oraz giełd, gdzie można w nie inwestować.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here