Naga MarketsNa wstępie przy przypominam o możliwości rejestracji na webinar dotyczący strategii TDiS. Będzie miał on miejsce za tydzień (16.08.2018) o godz. 20:00. Jeśli nie masz wtedy czasu, nic nie szkodzi, jeśli się zapiszesz, otrzymasz nagranie na maila. A teraz wróćmy do wykresów…

NZDCAD

We wczorajszym wpisie mowa była o potencjalnym sygnale sprzedażowym na parze NZDCAD, która znalazła się w strefie oporu. Taki sygnał pojawił się na wykresie 30-minutowym i okazałaby się zyskowny, jednakże w nocy miała miejsce decyzja i oświadczenie Banku Rezerw Nowej Zelandii, która jest bardzo istotny wydarzeniem.

Należy w takich sytuacjach brać pod uwagę, że luka widoczna na wykresie mogłaby mieć zupełnie inny kierunek i spowodować stratę (nawet większą niż stop loss) zamiast oczekiwanego zysku.

Moment wejścia (o ile nie byłoby danych) zaznaczony jest ceną, po zamknięciu tej świecy. SL ponad jednym z ostatnich szczytów, bezpieczniej ponad dziennym maksimum.

EURCAD

Na EURCAD sytuacja wyglądała podobnie jeśli chodzi o strukturę dołków i szczytów (sygnał) z tą jedną różnicą, że w tej parze nie występuje dolar nowozelandzki, a co za tym idzie, nie dotyczyły jej żadne kluczowe odczyty.

Strategię price action Tylko Dołki i Szczyty możesz wypróbować na rachunku u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty.

NZDUSD

Oświadczenie RBNZ doprowadziło do znacznej deprecjacji dolara nowozelandzkiego przez co para NZDUSD nakreśliła nowe minima. Można tu będzie szukać okazji do zajmowania pozycji krótkich po korekcie.

GBPCAD

Nowe minima również na GBPCAD. Widać silny trend spadkowy, a zatem obowiązują pozycje krótkie po sygnale potencjalnie kończącym korektę.

AUDNZD, EURNZD

O parze walutowej AUDNZD pisałem już wczoraj i jak widać kontynuowała ona trend wzrostowy po niewielkiej korekcie do 20-okresowej SMA. Silny impuls pojawił się natomiast na EURNZD, co doprowadziło do wybicia z konsolidacji i kontynuacji trendu wzrostowego.


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here