Naga MarketsSygnały rosnącego popytu na cukierW końcówce kwietnia notowania cukru zaczęły dynamicznie odrabiać straty z wcześniejszych tygodni. Maj rozpoczyna się na tym rynku od wyhamowania zwyżek, jednak cena cukru w Stanach Zjednoczonych pozostaje w okolicach 10,50-10,70 centów za funt.

Duży popyt na cukier. Zwyżki na rynku wyhamowały

Duże dostawy cukru, które pojawiły się ostatnio w związku z wygasaniem kontraktów na ten surowiec na ICE, wywołały na rynku pesymizm, ale nie na długo. Już w tym tygodniu pojawiły się informacje o rosnących kolejkach po dostawy cukru z Brazylii, co sugeruje, że popyt na ten surowiec wśród konsumentów jest duży. Kolejka statków w największym brazylijskim porcie, Santos, wzrosła o 50% od czasu wygaśnięcia kontraktów.

Niemniej, warto pamiętać także o tym, że popyt na cukier jest generowany nie tylko przez przemysł spożywczy, ale również sektor energetyczny. Cukier jest wykorzystywany do produkcji etanolu, czyli składnika biopaliw – co oznacza, że dopóki ten przemysł nie odżyje, to potencjał do zwyżek notowań cukru pozostanie ograniczony.

Notowania cukru w USA – dane dzienne 6.05.2020


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here